День святого Власа — 11 лютого. Що потрібно зробити в це свято усім господарям

Всі добре знають, що 11 лютого заведено святкувати День святого Власа. В народі це свято має назви – День Власа, Улас та Влас. У давні часи Влас допомагав тваринам, які потребували допомоги та біднякам.

Люди вірували, що цього дня святий Влас спостерігав за звірами. Селяни набирали воду в криниці та наливали у пляшки. Додавали трохи воску страсної свічки й ставили на покуть, там вона знаходилась 3 дні. В ці дні Велес освячував цю воду.

Після цього, частину води виливали до криниці, а іншою окроплювали тварин. Господарі, які мали велике господарство цього дня замовляли молитву, після йшли до своїх тварин з іконою та благословляли тварин. Ще обкурювали ладаном, щоб тварини не хворіли та були захищені від нечистої сили. Коли читали молитви в церкві, люди освячували свічки, якими потім лікували горло. Деякі люди приносили до образу святого Власа свіже масло. Воно отримало назву «волоське». Люди вірили, що саме цей дар допоможе їм отримувати жирне молоко.

В Чернігівських, Полтавських та Київських областях, в цей день була погана прикмета запрягати волів кожної п’ятниці в лютому місяці. Вважали, що тварини можуть померти або в господаря відсохнуть руки. Також, кожної п’ятниці заборонено прясти та шити сорочки, для гарного врожаю конопель.

До цього часу, на Покутті випікають печиво на честь святого Власа. Потім печиво віддають домашнім тваринам. Кілька штук зберігають біля ікон, на той випадок, якщо захворіє тварина. Тоді це печиво змочене у святій воді згодовують хворій скотині, після чого вона одужує.

Після цього свята наближається весна.

Прикмети:

  • Морозів не буде, якщо цього дня відлига.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!