День Всіх Святих Землі Української — 5 червня. Що потрібно зробити кожній людині

За християнським календарем 5 червня заведено святкувати День Всіх Святих Землі Української. Це свято відзначають ще з давніх часів, коли з’явилися перші християни. Першим, хто показав свою любов до Господа був архідиякон Стефан.

Після його смерті розпочала розквітати християнська віра. У Константинополі побудували Божий храм на честь 12 Апостолів. Згодом віра почала поширюватися по всьому світу, а її праведників описували у Літургійних текстах.

Кожний день присвячували якомусь святому – мученику, апостолу, чудотворцю, преподобному та іншим. Але існували й ті, чиї імена невідомі до цього часу. Тому є такий день, коли згадують усіх Святих, яких не вшановують протягом року у церковному календарі.  На Сході на честь всіх Святих було побудовано храм, за часи правління Лева Мудрого.

В наш час свято відзначають у першу неділю після П’ятидесятниці. Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія Христової Церкви. Саме Апостоли почали розповідати по всьому світу віру в Господа.

З тих часів в людях почала панувати любов до ближнього свого, а це означало, що Господь нас теж любить та спостерігає за нами. Треба брати приклад з Ісуса Христа, який надихає кожного з нас жити в любові та злагоді!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!