Більшість садівників помітили, що внесення дерев’яної золи у поєднанні з компостом, торфом, перегноєм позитивно впливає на ріст та розвиток рослин. А ось поєднання з гноєм навпаки негативно впливає, бо має кисле середовище, а зола – лужне.
1 склянку золи необхідно вносити у грядки з кабачками, огірками та патисонами. Після землю перекопують та додають 1 столову ложку прямо в лунку, куди будуть саджати насіння. Також золою необхідно протрусити по 1 склянці на 1 м2 в середині літа. Після необхідно прорихлити землю.
При посадці помідорів, перцю та баклажанів витрачають 3 склянки на 1 м2. Також додають по жмені в кожну лунку.
При посадці капусти сиплять 2 склянки, після перекопують землю та кладуть в лунку жменю золи.
Після того, як на редисі, капусті та редьці з’явились три листи – їх обтрушують золою. Таким чином ведуть боротьбу зі шкідниками та підгодовують рослину.
Перед посадкою цибулі та зимнього часнику додають 2 склянки золи на 1 м2, перекопують. Весною – 1 склянку на 1 м2 – рихлять землю.
Трохи менше слід використовувати золи при посадці квасолі, гороху, салату, редису, окропу – 1 склянка на 1 м2, після перекопують землю.
2 склянки золи на 1 м2 внести під – редьку, петрушку, моркву та буряк.
Для картоплі беруть 1 склянку золи на грядку та 2 сірникові коробку в кожну лунку, де є картоплина. При першому обгортанні вносять 0,5 склянки між рядами. При другому обгортанні – 0,5 склянки золи.
Коли не бажано використовувати золу?
- Разом з азотними добривами, це призводить до виділення великої кількості аміаку – рослина може загинути.
- Використовувати разом з гноєм. Азот при цьому може випаруватися.
- Не можна сипати золу на кореневу систему, краще змішувати її разом з землею.
- Використовувати лише тоді, коли на стеблах розсади вже виросло мінімум три листочки.