Детальний посівний календар на липень 2023 року. Сприятливі та не сприятливі дні

Липень — це місяць, коли власникам городів, садів і клумб потрібно бути особливо активними. Хоча більшість рослин уже посаджені до цього другого літнього місяця, ще є можливість посіяти зелень і листові салати. Город потребує систематичного поливу, добрив та захисту від шкідливих комах. У середині липня ви вже зможете насолоджуватися врожаєм фруктів та ранніх овочів. Крім того, це також час для обрізки та прибирання рослин, які вже принесли врожай.

Місячний посівний календар на липень 2023 є незамінним помічником у плануванні вашої роботи на ділянці. Він допоможе визначити, якими справами варто зайнятися кожного дня липня та визначить дні, коли найкраще здійснювати посіви для отримання максимального врожаю.

Детальний місячний посівний календар на липень 2023 року для кожного дня

1-2 липня — ці дні відмінно підходять для посіву ріпчастої та шніт-цибулі, шпинату, петрушки, спаржі та зелені. Також це чудовий час для посіву багаторічних квітів. Рекомендується виконати пасинкування помідорів, формування батогів огірків, а також обприскати овочі для захисту від шкідників та хвороб. Можна збирати урожай, хоча варто пам’ятати, що він не зберігатиметься довго.

3 липня — це день повного місяця, тому місячний посівний календар рекомендує утриматися від будь-яких сільськогосподарських робіт з рослинами.

4-6 липня — ці дні не є особливо врожайними. Ви можете посіяти насіння огірка для осінньої теплиці, прибрати часник або посадити цвітну капусту для подальшого дорощування у теплиці. Також це гарний час для пересадки квітів з горщика на клумбу. Рекомендується обрізати відцвілі квіти. Однак не рекомендується поливати та підживлювати рослини в ці дні.

7-8 липня — це сприятливі дні для посадки будь-яких квітів, а також м’яти, редису та картоплі другого врожаю. Рекомендується провести обрізку полуниці, підв’язування та пасинкування томатів. Ви можете посадити огірки та пекінську капусту для дорощування в теплиці. Поливання і підживлення рослин потрібно проводити з обережністю, але обрізки та застосування отрутохімікатів не рекомендуються.

9-10 липня — ці дні не є особливо плідними. Не рекомендується сіяти або садити рослини, але можна пересадити квіти з горщиків на клумбу. Рекомендується провести прибирання часнику, картоплі та кущів полуниці. Ви можете видаляти сухі гілки з дерев, косити газон, підстригати живу огорожу та обрізати відцвілі квіти. Також можна збирати фрукти та ягоди для зберігання або консервації.

11-13 липня — це дуже плодючий період. Ви можете сіяти зелень, листовий салат і садити капусту, селеру та пастернак для дорощування в теплиці. Це також чудовий час для посадки цибулевих квітів, прищіпки троянд і петуній, а також косіння газону. У саду рекомендується обрізати дерева та видаляти порожні грона винограду. Проте, не рекомендується рихлити ґрунт або підгортати картоплю.

14-15 липня — це чудові дні для посіву зелені, пряних культур і м’яти. Також можна збирати врожай часнику, молодої картоплі, цибулі та моркви. Рекомендується посадка в’юнких і ампельних квітів. В саду можна провести біління дерев і обробку від шкідників. Проте, не рекомендується поливати, пікірувати або пересаджувати рослини.

16-18 липня — ці дні вважаються «днями молодика», коли рослини стають особливо вразливими. Місячний посівний календар не рекомендує працювати з рослинами в цей період.

19-20 липня — це час для викопування картоплі, збирання врожаю для зберігання, перекопування ґрунту з підгортанням картопляних грядок та боротьби з комахами-шкідниками. В саду можна збирати аґрус, малину та смородину, а також обрізати гілки після плодоношення. Більшість культур не рекомендується сіяти в цей неродючий період. Також не рекомендується підживлювати рослини.

21-22 липня — це чудові дні для посіву фенхелю, петрушки, кропу та кінзи. Рекомендується сіяти однорічні квіти, вічнозелені рослини та екзотичні рослини. Можна застосовувати будь-які добрива та обробляти ділянку отрутохімікатами. Також можна зайнятися пасинкуванням і прищіпкою рослин. Проте, не рекомендується замочувати насіння.

23-25 липня — це дуже врожайні дні для посіву будь-яких квітів, а також середньо врожайні для посіву шпинату, селери, редьки та другого врожаю картоплі. Можна щедро поливати та підживлювати рослини. Рекомендується збирати урожай ягід, фруктів та ранніх овочів, а також обрізувати крони та видаляти сухі гілки. Проте, не рекомендується прищеплювати рослини.

26-27 липня — ці дні підходять для посіву шпинату, зелені, листового салату, щавлю та базиліка. Можна збирати урожай для швидкого споживання, але не для тривалого зберігання. Це також чудові дні для посіву будь-яких квітів. Не рекомендується викопувати молоду картоплю та пасинкувати рослини.

28-29 липня — можна сіяти багаторічну цибулю та редис, а також огірки для дорощування в теплиці. Це хороші дні для збору врожаю для зберігання і заморозки. Можна готувати соки та консервувати фрукти та ягоди. Також можна боротися з хворобами, шкідниками та бур’янами, а також обрізувати хворі частини рослин. Проте, не рекомендується поливати рослини, пересаджувати їх або працювати з корінням.

30-31 липня — це час для висадки розсади огірків і помідорів для дорощування в теплиці. Можна сіяти багаторічні та ампельні квіти, м’яту, кольрабі та цвітну капусту. Рекомендується підживлювати ділянку органічними й фосфорними добривами. Також можна обрізати вусики полуниці та збирати молоду картоплю, кукурудзу та ягоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!