Кожен з батьків дуже хоче, щоб його дитина виросла порядною людиною. Батьки намагаються зробити все для цього. В наш час не вистачає багато часу на виховання дітей, тому більшість часу вони проводять зі своїми однолітками або сидять у гаджетах.
Даємо кілька порад, які допоможуть вам виховати гарних дітей.
- Ви повинні бути прикладом для дітей.
Діти будуть робити все так, як це роблять дорослі. Ви повинні показувати дітям, як треба все робити, а вони своєю чергою, запам’ятають та надалі будуть робити теж саме. Не слід обманювати дітей, ви повинні виконувати свої обіцянки. Бути прикладом та виконувати свої обов’язки. Пояснювати дітям, які існують риси характеру. Які риси гарні, а які погані.
- Не забувайте просити вибачення за свої помилки перед дітьми.
Своїм вибаченням ви покажете, що дитина для батьків важлива. Таким чином, ви виховуйте в дітях такі риси, як цінність, почуття, розуміння, відповідальність. Батьки покажуть дитині, як необхідно поводитись в ситуації, яка склалася.
- Намагайтесь щодня спілкуватися з дітьми.
Намагайтесь виховувати дітей на основі якогось прикладу. Поговорити з дитиною, спитати її думки, запитати, як би вона вчинила в такій ситуації. Для дітей це буде яскравим прикладом, як слід або не слід робити. Не бійтесь обговорювати з дітьми життєві ситуації, які можуть виникнути в житті.
- Рекомендуємо читати разом з дітьми оповідання повчального характеру, Біблію.
Читаючи такі оповідання, ви разом з дітьми можете обговорити про події, які розповідаються в тексті. Яскравим прикладом таких цінностей є Біблійні розповіді. За допомогою цієї книги, ви можете виховати в дітях – доброту, чесність, гостинність, жертовність, мужність та справедливість.
- Розповідайте дітям про власні життєві ситуації.
Не слід соромитися дорослим, свого минулого. Ви пройшли життя, зробили свої висновки. Інколи ви замислювалися над своїм життям, думали чи вірно ви зробили в тій чи іншій ситуації. На своєму прикладі ви зможете яскраво показати, що може статися з людиною в такій ситуації.
- Не забороняйте дітям нести відповідальність за свої вчинки.
Багато дітей тягне на пригоди. Зазвичай, дітей визволяє з цих бід їхні батьки. Якщо батьки будуть постійно розв’язувати всі питання та проблеми за своїх нащадків, діти ніколи не зрозуміють, що треба за них відповідати та понести покарання. Діти повинні знати, що деякі їхні дії можуть призвести до негативних наслідків.
- Не полегшуйте дітям вихід з певної проблеми.
Вимагайте від своїх чад закінчувати виконувати свої розпочаті справи до кінця. Ви повинні заохочувати дитину для закінчення розпочатого. Таким способом ви виховайте в дитині такі риси, як наполегливість та відповідальність.
- Заохочуйте дітей допомагати іншим.
Розповідайте частіше своїм дітям, що є такі люди, які потребують сторонньої допомоги. Відвідайте разом з ними будинки для літніх людей, будинки – дитини. Проведіть день в оточенні цих людей, запропонуйте свою допомогу персоналу. Діти повинні бачити, як інколи тяжко старій людині. Таким способом, ви виховайте в дитині такі цінності, як доброта, щедрість, повага, співчуття.
- Слідкуйте за тим, що переглядає ваша дитина в інтернеті.
Діти не повинні постійно знаходитися в Інтернеті, для цього повинен бути відведений час. Краще проводьте разом з дітьми сумісний перегляд. Намагайтесь поцікавитися в дитини, що вона зрозуміла від побаченого, які зробила висновки.
- Не забувайте хвалити дітей за добрі вчинки.
Необхідно хвалити дітей за те, що втни без батьківського контролю та нагадувань зробили прибирання, помили посуд або підлогу, вивчили уроки. Таким чином ви мотивуєте дітей робити все самостійно.
- Не забувайте спілкуватися з дітьми.
Частіше говоріть з дітьми на будь-які теми. Завдяки цим розмовам ви зближаєтесь з дітьми та виконуйте гарні характерні риси.
Батьки повинні внести багато зусиль, щоб виховати гарних дітей!