Дієві поради, які допоможуть виростити розсаду петунії. Коли садити, та як доглядати

Розповімо, як виростити розсаду петунії без труднощів. Петунії невибагливі квіти, але щоб виростити розсаду, потрібно попітніти.

Поради правильного вирощування розсади:

  1. Насіння. Воно повинно бути свіжим та від перевіреного виробника. Обрати можна звичайне або дражоване насіння. Дражоване потребує багато вологи й може взагалі не розкритись. Буває суміш сортів та сорти за кольором. Вибір залишається за вами. Бувають кущові та ампельні сорти. Кущові підходять для клумб, а ампельні для горщиків.
  2. Ґрунт. Існує спеціальна суміш – Кеміри Універсал. Це гель, який гарно підходить для вирощування розсади петунії. Якщо його не має, змішайте у співвідношенні 2:2:2:1 торф, дерн, перегній та пісок. Або придбайте спеціальну суміш у магазині, яка містить перліт.
  3. Посів. Візьміть контейнер для розсади, насипте ґрунт та продезінфікуйте його слабким розчином марганцю. Зробіть не великі ямки паличкою та викладіть насіння. Накрийте насіння харчовою плівкою. Поливати землю не потрібно. Поставите розсаду у тепле місце, температура повинна становити 25 градусів й мати гарне освітлення. Провітрюйте розсаду та прибирайте конденсат. Не забувайте проводити обприскування. Через два тижні розсада повинна проклюнутись. Якщо цього не сталося, чекати на сходи не має сенсу.
  4. Пікіровка. Процес потрібно проводити, коли на стеблі виросте 4 листочки. Пересадіть кожний саджанець в окремий контейнер та полийте землю. Після розрихліть ґрунт. Коріння розгалужене у квітки, тому пересаджуйте її у великі контейнери.
  5. Догляд. Не забувайте про додаткове освітлення, щоб розсада не витягувалась. Як тільки проклюнеться насіння, починайте його загартовувати. Перші два тижні температура повинна бути 25 градусів, потім вночі 15 градусів, а вдень до 20 градусів. Зволожуйте землю помірно. Волога не повинна потрапляти на листя. Після пікіровки, через 14 днів підживіть рослини комплексним добривом. Висаджуйте петунії у відкритий ґрунт у середині травня. До цього моменту, можна встановити квіти на лоджії, але температура повинна бути не нижче 16 градусів.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!