Дуже піддатливі у догляді та не примхливі вважаються орхідеї сорту фаленопсис. Але навіть така квітка може почати гинути. Якщо нічого не робити й запустити процес, квітку можна вже не врятувати.
Ці поради допоможуть врятувати орхідею, варто лише знайти час для цього.
Лікування квітки варто розпочати з огляду. Це допоможе виявити фронт робіт. Квітка може почати гнисти або просто спати. Ви можете самостійно призвести квітку до гибелі, постійно поливаючи її та залишаючи воду. Від цього починає гнити коріння, стебла або крона. Коли квітка гниє, з’являються грибкові мошки. Листя починає обвисати на горщик, коріння стає жовтим, м’яким або чорним.
Гниль крони або стебла свідчить жовте листя, квітка при цьому може загинути.
Якщо у квітки мало коріння, вона не буде всмоктувати воду, її потрібно підживити.
Потрібно дістати квітку з горщика, горщик утилізувати, а з квітки прибрати весь субстрат. Промийте коріння та приберіть бруд. Після потрібно взяти гострий скальпель, обробити його спиртом та прибрати жовті, чорні та коричневі корінці. Буває таке, що потрібно відрізати все стебло або всю кореневу шийку. Якщо гниє стебло, відріжте м’які та коричневі частини. Після обробіть квітку перекисом, щоб знищити грибкові спори.
Потрібно взяти новий горщик, бажано прозорий та щоб він мав багато отворів. Такі горщики дуже зручні, бо дуже гарно продивляється коріння. На дно викладіть не великі шматочки пінопласту. Третину горщика заповніть субстратом для орхідей. Висадіть квітку у субстрат, якщо коренів багато, прикрийте їх мульчею. Якщо у квітки відсутнє стебло, вставте паличку, яка буде підтримувати квітку. Прикрийте квітку сфагнумом, який буде постійно зволожувати квітку. Не забудьте після посадки трохи обприскати орхідею водою.
Після, потрібно почекати, поки орхідея відновить свої сили. Поставити орхідею у теплому, не сонячному місці. Бажано обрати північну або східну сторону. Залишається лише чекати на вдячність квітки за її порятунок.