Categories: Поради

Дієві способи, які допоможуть позбутися шкідників на капусті

Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть позбутися шкідників на капусті. Ви назавжди забудете про їх існування. Головними шкідниками для капусти є слимаки та равлики. Вони дуже полюбляють ласувати цим овочем.

  1. Приманки з листків лопуха. Візьміть листя лопуха, намастіть його запашною, нерафінованою олією та розкладіть поблизу грядок з капустою. Кладіть листя ввечері, а вранці всі слимаки будуть сидіти на листах лопуха. Таким способом ви зберете всіх слимаків, які б могли з’їсти качани капусти.
  2. Кавова гуща. Розкидайте суху кавову гущу на грядки. Перед застосуванням, необхідно переглянути чи немає шкідників на капусті. Кавова гуща негативно впливає на слимаків.
  3. Обгорнути ніжку та качан капусти – листям кропиви. Кропива містить мурашину кислоту, яка негативно впливає на шкідників.
  4. Розкласти на грядках розрізані на 4 частини огірки. Процедуру краще проводити з вечора. На ранок ви зберете всіх слимаків, які будуть ласувати смачні та соковиті огірки, а капуста залишиться в безпеці.
  5. Пекельна суміш на листах капусти. Візьміть 250 гр. золи, 2 ст. л. гірчичного порошку, 2 ст. л. солі та 1 ст. л. чорного, меленого перцю. Перемішайте всі інгредієнти та посипте суміш на качани капусти.
  6. Вапно та доломітове борошно поміж рядами. Змішайте ці інгредієнти у співвідношенні 1 до 1 та посипте сумішшю рядки між овочем. Суміш негативно впливає на хітиновий покрив шкідників, але слугує, як профілактичний засіб проти грибкових уражень рослин.
  7. Суміш нашатирного спирту та гірчиці. На 10 л води додайте 10 ст. л. спирту та 60 гр. сухої гірчиці. Цей спосіб використовують на початку літа. Він допоможе вивести шкідників та збагатить капусту азотом. З середини літа та до кінця вегетації обприскуйте розчином, концентрація якого повинна бути зменшена вдвічі.
  8. Соснові гілки, шкарлупа яєць, тирса. Розкладіть ці суміші на грядках й слимакам буде дуже важко потрапити до капусти, щоб поласувати нею.
  9. Річковий пісок. Насипте пісок між рядами. Завдяки великим розмірам він не буде давати слимакам доповзти до цілі.
  10. Столовий оцет. На 10 л води додайте 70 мл оцту. Проведіть обприскування у вечірній час. Таким розчином ви обпечете тіло шкідників й вони більше не будуть вас турбувати.
  11. Запилення листя – золою. Необхідно натрусити золу на овочі та навкруги рослини. Такий спосіб краще використовувати у суху погоду. Не забувайте розпушувати ґрунт після використання золи.

Бажаємо успіхів у боротьбі зі шкідниками!

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

7 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

7 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

1 день ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

1 день ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

1 день ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

1 день ago