Categories: Поради

Дієві способи, які допоможуть позбутися шкідників на капусті

Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть позбутися шкідників на капусті. Ви назавжди забудете про їх існування. Головними шкідниками для капусти є слимаки та равлики. Вони дуже полюбляють ласувати цим овочем.

  1. Приманки з листків лопуха. Візьміть листя лопуха, намастіть його запашною, нерафінованою олією та розкладіть поблизу грядок з капустою. Кладіть листя ввечері, а вранці всі слимаки будуть сидіти на листах лопуха. Таким способом ви зберете всіх слимаків, які б могли з’їсти качани капусти.
  2. Кавова гуща. Розкидайте суху кавову гущу на грядки. Перед застосуванням, необхідно переглянути чи немає шкідників на капусті. Кавова гуща негативно впливає на слимаків.
  3. Обгорнути ніжку та качан капусти – листям кропиви. Кропива містить мурашину кислоту, яка негативно впливає на шкідників.
  4. Розкласти на грядках розрізані на 4 частини огірки. Процедуру краще проводити з вечора. На ранок ви зберете всіх слимаків, які будуть ласувати смачні та соковиті огірки, а капуста залишиться в безпеці.
  5. Пекельна суміш на листах капусти. Візьміть 250 гр. золи, 2 ст. л. гірчичного порошку, 2 ст. л. солі та 1 ст. л. чорного, меленого перцю. Перемішайте всі інгредієнти та посипте суміш на качани капусти.
  6. Вапно та доломітове борошно поміж рядами. Змішайте ці інгредієнти у співвідношенні 1 до 1 та посипте сумішшю рядки між овочем. Суміш негативно впливає на хітиновий покрив шкідників, але слугує, як профілактичний засіб проти грибкових уражень рослин.
  7. Суміш нашатирного спирту та гірчиці. На 10 л води додайте 10 ст. л. спирту та 60 гр. сухої гірчиці. Цей спосіб використовують на початку літа. Він допоможе вивести шкідників та збагатить капусту азотом. З середини літа та до кінця вегетації обприскуйте розчином, концентрація якого повинна бути зменшена вдвічі.
  8. Соснові гілки, шкарлупа яєць, тирса. Розкладіть ці суміші на грядках й слимакам буде дуже важко потрапити до капусти, щоб поласувати нею.
  9. Річковий пісок. Насипте пісок між рядами. Завдяки великим розмірам він не буде давати слимакам доповзти до цілі.
  10. Столовий оцет. На 10 л води додайте 70 мл оцту. Проведіть обприскування у вечірній час. Таким розчином ви обпечете тіло шкідників й вони більше не будуть вас турбувати.
  11. Запилення листя – золою. Необхідно натрусити золу на овочі та навкруги рослини. Такий спосіб краще використовувати у суху погоду. Не забувайте розпушувати ґрунт після використання золи.

Бажаємо успіхів у боротьбі зі шкідниками!

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago