Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть позбутися шкідників на капусті. Ви назавжди забудете про їх існування. Головними шкідниками для капусти є слимаки та равлики. Вони дуже полюбляють ласувати цим овочем.
- Приманки з листків лопуха. Візьміть листя лопуха, намастіть його запашною, нерафінованою олією та розкладіть поблизу грядок з капустою. Кладіть листя ввечері, а вранці всі слимаки будуть сидіти на листах лопуха. Таким способом ви зберете всіх слимаків, які б могли з’їсти качани капусти.
- Кавова гуща. Розкидайте суху кавову гущу на грядки. Перед застосуванням, необхідно переглянути чи немає шкідників на капусті. Кавова гуща негативно впливає на слимаків.
- Обгорнути ніжку та качан капусти – листям кропиви. Кропива містить мурашину кислоту, яка негативно впливає на шкідників.
- Розкласти на грядках розрізані на 4 частини огірки. Процедуру краще проводити з вечора. На ранок ви зберете всіх слимаків, які будуть ласувати смачні та соковиті огірки, а капуста залишиться в безпеці.
- Пекельна суміш на листах капусти. Візьміть 250 гр. золи, 2 ст. л. гірчичного порошку, 2 ст. л. солі та 1 ст. л. чорного, меленого перцю. Перемішайте всі інгредієнти та посипте суміш на качани капусти.
- Вапно та доломітове борошно поміж рядами. Змішайте ці інгредієнти у співвідношенні 1 до 1 та посипте сумішшю рядки між овочем. Суміш негативно впливає на хітиновий покрив шкідників, але слугує, як профілактичний засіб проти грибкових уражень рослин.
- Суміш нашатирного спирту та гірчиці. На 10 л води додайте 10 ст. л. спирту та 60 гр. сухої гірчиці. Цей спосіб використовують на початку літа. Він допоможе вивести шкідників та збагатить капусту азотом. З середини літа та до кінця вегетації обприскуйте розчином, концентрація якого повинна бути зменшена вдвічі.
- Соснові гілки, шкарлупа яєць, тирса. Розкладіть ці суміші на грядках й слимакам буде дуже важко потрапити до капусти, щоб поласувати нею.
- Річковий пісок. Насипте пісок між рядами. Завдяки великим розмірам він не буде давати слимакам доповзти до цілі.
- Столовий оцет. На 10 л води додайте 70 мл оцту. Проведіть обприскування у вечірній час. Таким розчином ви обпечете тіло шкідників й вони більше не будуть вас турбувати.
- Запилення листя – золою. Необхідно натрусити золу на овочі та навкруги рослини. Такий спосіб краще використовувати у суху погоду. Не забувайте розпушувати ґрунт після використання золи.
Бажаємо успіхів у боротьбі зі шкідниками!