Categories: Поради

Дієві способи, які допоможуть позбутися шкідників на капусті

Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть позбутися шкідників на капусті. Ви назавжди забудете про їх існування. Головними шкідниками для капусти є слимаки та равлики. Вони дуже полюбляють ласувати цим овочем.

  1. Приманки з листків лопуха. Візьміть листя лопуха, намастіть його запашною, нерафінованою олією та розкладіть поблизу грядок з капустою. Кладіть листя ввечері, а вранці всі слимаки будуть сидіти на листах лопуха. Таким способом ви зберете всіх слимаків, які б могли з’їсти качани капусти.
  2. Кавова гуща. Розкидайте суху кавову гущу на грядки. Перед застосуванням, необхідно переглянути чи немає шкідників на капусті. Кавова гуща негативно впливає на слимаків.
  3. Обгорнути ніжку та качан капусти – листям кропиви. Кропива містить мурашину кислоту, яка негативно впливає на шкідників.
  4. Розкласти на грядках розрізані на 4 частини огірки. Процедуру краще проводити з вечора. На ранок ви зберете всіх слимаків, які будуть ласувати смачні та соковиті огірки, а капуста залишиться в безпеці.
  5. Пекельна суміш на листах капусти. Візьміть 250 гр. золи, 2 ст. л. гірчичного порошку, 2 ст. л. солі та 1 ст. л. чорного, меленого перцю. Перемішайте всі інгредієнти та посипте суміш на качани капусти.
  6. Вапно та доломітове борошно поміж рядами. Змішайте ці інгредієнти у співвідношенні 1 до 1 та посипте сумішшю рядки між овочем. Суміш негативно впливає на хітиновий покрив шкідників, але слугує, як профілактичний засіб проти грибкових уражень рослин.
  7. Суміш нашатирного спирту та гірчиці. На 10 л води додайте 10 ст. л. спирту та 60 гр. сухої гірчиці. Цей спосіб використовують на початку літа. Він допоможе вивести шкідників та збагатить капусту азотом. З середини літа та до кінця вегетації обприскуйте розчином, концентрація якого повинна бути зменшена вдвічі.
  8. Соснові гілки, шкарлупа яєць, тирса. Розкладіть ці суміші на грядках й слимакам буде дуже важко потрапити до капусти, щоб поласувати нею.
  9. Річковий пісок. Насипте пісок між рядами. Завдяки великим розмірам він не буде давати слимакам доповзти до цілі.
  10. Столовий оцет. На 10 л води додайте 70 мл оцту. Проведіть обприскування у вечірній час. Таким розчином ви обпечете тіло шкідників й вони більше не будуть вас турбувати.
  11. Запилення листя – золою. Необхідно натрусити золу на овочі та навкруги рослини. Такий спосіб краще використовувати у суху погоду. Не забувайте розпушувати ґрунт після використання золи.

Бажаємо успіхів у боротьбі зі шкідниками!

Recent Posts

Урок, який птахи дають людям. Чому сами вони завжди летять ключем

Спостереження за зграями птахів, що злагоджено та організовано відлітають у теплі краї, завжди вражає. Але…

14 часов ago

Чому діти віддаляються від батьків з віком, і в старості ми вже нікому не потрібні

З роками цінності людей змінюються. У молодості ми прагнемо до самореалізації, досягнення успіху, подорожей, нових…

14 часов ago

Чим підживити смородину в травні, щоб рясно вродила та була солодка

Смородина — улюблений багатьма ягідний кущик, який невибагливий у догляді. Проте, щоб отримати щедрий урожай…

14 часов ago

Чому чорніє цвіт полуниці, та що потрібно робити, щоб не залишитись без врожаю

Поява чорних плям на квітах полуниці – поширена проблема, яка може значно знизити врожай ягід.…

2 дня ago

Головні заборони, які діють на Великдень. Не порушуйте їх, щоб не накликати біди

Великдень — одне з найважливіших християнських свят, яке символізує воскресіння Ісуса Христа. До цього дня…

2 дня ago

Сприятливі дні для посадки помідорів у травні. Будете збирати врожай усе літо

Досвідчені городники вірять, що фази Місяця значно впливають на якість та кількість врожаю. Існує місячний…

2 дня ago