Дієві засоби, які допоможуть захистити полуницю від сірої гнилі

Розповімо вам, як зробити профілактику та вилікувати полуницю від такого захворювання, як сіра гниль. Сіра гниль – це захворювання, яке викликає грибок. Кожний садівник помічав, як на ягодах з’являється пухнастий наліт, сірого кольору. Цей наліт може повністю знищити весь врожай.

На полуниці, на листках, плодоніжці, бутонах, зав’язях та ягодах з’являються сірі та бурі плями, які мокнуть, а потім вкриваються нальотом. Захворювання поширюється дуже швидко. Допомагає швидко поширюватися – надмірна волога, густа посадка, холодна погода та якщо ягоди торкаються вологої землі.

Садити суницю необхідно на гарно освітленому місці. Змінювати сорти, бажано садити стійкі до хвороб. Проводити обробку перед посадкою. Дотримуйтесь відстані між рядами – мінімум 60 см, а у рядах – мінімум 20 см. Грядки вкривайте мульчею, щоб не росли бур’яни та ягоди не торкалися ґрунту. Слідкувати за поливом.

Проводьте своєчасну профілактику фунгіцидами навесні, коли росте листя. Вам допоможуть – Еупарен, Світч, Дерозал, Топсин М, Алірин – Б, Фітоспорин – М. повторити обробку необхідно після того, як закінчать цвісти квіти, до того, як почнуть утворюватися ягоди.



Необхідно видалити ту частину рослини, яку вразила хвороба.

Після того, коли закінчите збирати врожай необхідно одразу провести обробку розчином – Хорус (на відро води – 7 грамів розчину). Це необхідно зробити, якщо захворювання сильне.

Сіра гниль вражає й інші рослини. Тому, щоб уникнути цього захворювання, необхідно ознайомитися з симптоматикою хвороби та методами боротьби з нею.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!