Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть вам виростити гарний врожай винограду та захистити його від ураження хворобами та шкідниками.
Розведіть на відро води 300 грамів залізного купоросу та обробіть розчином – голу лозу, після відкриття винограду. Засіб вб’є грибок, загальмує розпускання бруньок, щоб мороз їх не вразив.
- Коли на лозі з’являться 6 листків, його вражають такі хвороби, як антракноз, павутинний кліщ, мілдь та оїдіум. Візьміть засіб, що містить мідь(Абіга Пік, ХОМ, Ордан, Купролюкс, Поліхом) та обробіть проти антракнозу та мілді, а які містять сірку (Кумулус, сірка колоїдна, Тиовіт Джет) проти кліща та оідіума.
- Перед цвітінням проведіть обробку сумішшю. Пропорції 20:20:20:20 – Ридоміл Голд МЦ, Актелік, Стробі, Плантафол. Проведіть позакореневе підгодовування. Аналог Актеліка – Фуфанон чи актара. Аналог Стробі – Топаз, Топсин М. аналог Плпнтафолу – нутривант + виноград, Кемір.
- Після цвітіння знову повторіть обробку препаратами вказаними вище, але замість Стробі та Ридоміл Голд МЦ – Карбіо Топ. Для профілактики сірої гнилі проведіть обприскування – засобом Світч, фаза цвітіння. Наступне, коле змикаються ягоди у гроні – Хорус або Фундазол.
- Восени, перед накриттям обробіть виноград засобом Нітрофен. Знищує шкідники та хвороби, які зимують.
Для боротьби з кліщем використовуйте засоби – Неорон, Омайт або засоби з сіркою – Тіовіт Джет, колоїдна та садова сірка, Кумулус. Обробка засобами, що містить сірку проводиться у суху, спекотну погоду. Намагайтесь дотримуватися часу обробок. Якщо на винограді вже є ягоди, а рослину вразила сіра гниль або мілдь – обробіть виноград таким розчином – на відро води – 15 мл йоду та 200 мл молока. Проти оідіума – розведіть 1 % розчин харчової соди додавши трохи господарського мила.
Бажаємо успіхів!