Дієві засоби, які допоможуть захистити виноград від хвороб та шкідників

Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть вам виростити гарний врожай винограду та захистити його від ураження хворобами та шкідниками.

Розведіть на відро води 300 грамів залізного купоросу та обробіть розчином – голу лозу, після відкриття винограду. Засіб вб’є грибок, загальмує розпускання бруньок, щоб мороз їх не вразив.

  • Коли на лозі з’являться 6 листків, його вражають такі хвороби, як антракноз, павутинний кліщ, мілдь та оїдіум. Візьміть засіб, що містить мідь(Абіга Пік, ХОМ, Ордан, Купролюкс, Поліхом) та обробіть проти антракнозу та мілді, а які містять сірку (Кумулус, сірка колоїдна, Тиовіт Джет) проти кліща та оідіума.
  • Перед цвітінням проведіть обробку сумішшю. Пропорції 20:20:20:20 – Ридоміл Голд МЦ, Актелік, Стробі, Плантафол. Проведіть позакореневе підгодовування. Аналог Актеліка – Фуфанон чи актара. Аналог Стробі – Топаз, Топсин М. аналог Плпнтафолу – нутривант + виноград, Кемір.
  • Після цвітіння знову повторіть обробку препаратами вказаними вище, але замість Стробі та Ридоміл Голд МЦ – Карбіо Топ. Для профілактики сірої гнилі проведіть обприскування – засобом Світч, фаза цвітіння. Наступне, коле змикаються ягоди у гроні – Хорус або Фундазол.
  • Восени, перед накриттям обробіть виноград засобом Нітрофен. Знищує шкідники та хвороби, які зимують.

Для боротьби з кліщем використовуйте засоби – Неорон, Омайт або засоби з сіркою – Тіовіт Джет, колоїдна та садова сірка, Кумулус. Обробка засобами, що містить сірку проводиться у суху, спекотну погоду. Намагайтесь дотримуватися часу обробок. Якщо на винограді вже є ягоди, а рослину вразила сіра гниль або мілдь – обробіть виноград таким розчином – на відро води – 15 мл йоду та 200 мл молока. Проти оідіума – розведіть 1 % розчин харчової соди додавши трохи господарського мила.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!