Categories: Поради

Догляд за кущами малини, після збору врожаю. Що слід зробити, щоб вони гарно розвивалися

Поділимося з вами, як правильно доглядати за кущами малини, після того, як зберете врожай. За кожним сортом малини потрібен правильний догляд. Бувають літні сорти малини, а буває ремонтантний сорт.

Якщо, ягоди починають дозрівати у липні місяці – то це літній сорт малини. Якщо, малина зріє у серпні – вересні – то це ремонтантний сорт.

Як доглядати за літніми сортами?

Починати догляд потрібно з липня місяця та до початку осені, щоб отримати гарний врожай наступного року.

  1. Видаліть слабкі, уражені хворобою та пошкоджені гілки. Також, треба прибрати гілки, які здерев’яніли – вони не будуть давати ягід. На кущі повинно знаходитися до 10 молодих пагонів на один корінь. Гілки, які ви відрізали треба спалити. Обрізайте гілки максимально низько.
  2. Підживлення кущів. Органічні добрива – гній (5 кг на 1 м2), компост (5 кг на 1 м2), торф (5 кг на 1 м2), дерев’яна зола (100 грамів на 1 кущ). Якщо, торік ви підгодовували малину органічними добривами, то краще внести мінеральні. Мінеральні добрива – суперфосфат (50 грамів), сульфат калію (40 грамів). Краще дозування зменшити на половину, щоб малина встигла отримати всі корисні речовини. Азотні добрива не слід додавати, бо на зиму нарощування зеленої маси не потрібно.
  3. Припиніть полив малини перед заморозками або під час злив. Поливайте кущі раз на 10 днів. Використовуйте 40 л води на кожен дорослий кущ, на молодий – 20 л. поливайте малину навколо куща, відстань повинна становити 40 см.
  4. Обробка від шкідливих комах. Проведіть обприскування 1% бордоською рідиною, одразу після збору врожаю. Робіть обробку у серпні, два рази, зробивши паузу на 2 тижні. Приберіть листя, яке опало, покладіть мульчу навколо куща – використайте торф, солому або скошену траву. Перед мульчуванням розрихліть землю.



Як доглядати за ремонтантною малиною?

Цей вид малини може давати плоди на тогорічних пагонах та на нових. Плоди можна збирати протягом місяця.

  1. Обріжте всю наземну частину куща восени. Не повинно залишатися гілки та пеньки, у них можуть жити різноманітні хвороби та шкідники. Якщо залишити кілька міцних гілок, то малина стане слабкою та її ремонтантність може зникнути. За бажанням можна залишити 5 пагонів, трохи вкоротити їх. На зиму укрийте їх. Весною огляньте, приберіть гілки, які підмерзли або згнили. Не забувайте весною проріджувати молоді кущі. Малина не любить рости густо.
  2. Підживіть малину добривами, які не містять азот. Використайте мінеральні комплексні добрива, на яких є ознака – «Осіння». Додайте 50 грамів добрива. Внесіть його у заглиблення біля куща.
  3. Поливайте цей сорт малини протягом всього часу зростання – раз на 7 днів. Земля повинна бути мокрою на глибину 40 см. Перед початком холодів – поливати кущі можна рідше. Перед морозами, за 14 днів — зволожте гарно землю. Після розрихліть її та замульчуйте.
  4. Восени, вся наземна частина куща видаляється, але шкідники можуть оселитися у верхньому шарі землі. Приберіть гілки та листя навколо кущів та спаліть їх. Землю навкруги обприскайте Актеліком, Фуфаноном, Інта – Віром. Якщо поруч росте мох та лишайники – проведіть обробку – 1% мідним або залізним купоросом.

Бажаємо гарного врожаю малини!

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

22 часа ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

22 часа ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago