Categories: Поради

Догляд за кущами полуниці на початку серпня: що можна та чого не варто робити

Липень і серпень — середина літа, і настав час піклуватися про полуниці, щоб забезпечити гарний врожай наступного року. У цей період на кущах полуниці відбувається другий етап росту, формується нове листя та ріжки (молоді кущики, що ростуть при корені) і утворюються квіткові бруньки. Важливо доглядати за рослинами правильно.

  • Обрізка старого листя: Необхідно вчасно прибирати старе листя, яке вже не несе свою функцію. При цьому треба уникати пошкоджень серцевини рослини та молодих листочків. Чим швидше це зробити, тим легше буде прибрати старе листя, і це дозволить уникнути перенесення хвороб на нові листочки.
  • Розпушення ґрунту: Ретельно розпушіть міжряддя на глибину 10 см, але обережно підходьте ближче до кущиків, щоб не пошкодити корені. У полуниці коріння розташовується близько до поверхні. Під час розпушення намагайтесь трохи підняти кущики, щоб молоді рослини з ріжків мали можливість закріпитися під ґрунтом.
  • Підживлення: Полуниця особливо потребує поживних речовин у цей період. Для цього використовуйте мінеральні добрива з мікроелементами, за розрахунком 20-30 грамів на квадратний метр. Також можна використовувати спеціальні збалансовані добрива для полуниці або перегній, який добре удобрює ґрунт і поліпшує його структуру.
  • Полив: Після внесення сухих добрив ретельно полийте рослини. Далі тримайте ґрунт у вологому стані до кінця сезону, зберігаючи режим рясного, але розрідженого поливу. Після поливу розпушіть поверхню ґрунту, видаляючи бур’яни. Мульчування грядки торфом допоможе уникнути утворення кірки на поверхні ґрунту.
  • Видалення вусиків: Вирізайте вуса, які знову з’являються на кущах. Це допоможе рослинам сконцентрувати сили на формуванні нових бруньок. Для молодих кущиків потрібно пришпилити вуса до землі, щоб вони закріпилися. У старших рослин — дво- і трирічний, видаліть вуса. На цьому етапі можна також позбутися п’ятирічних кущів, оскільки вони дають невеликі ягоди, займаючи значний простір.
  • Захист від хвороб: Приділяйте увагу здоров’ю рослин. Якщо помітите ознаки зараження суничним кліщем, обробіть рослини відповідним препаратом. Іржаво-коричневі плями на листках можуть свідчити про появу бурої плямистості, у такому випадку після збору урожаю обробіть кущі хлорокисом міді.

Дбайливий догляд за полуницею у липні та серпні гарантує здорові рослини та багатий врожай на наступний рік.

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago