Догляд за ліліями у травні: що потрібно зробити, щоб пишно квітнули

Весною, до появи пагонів лілій, варто додавати азотні добрива в ґрунт, наприклад, аміачну селітру (1 столова ложка на 1 м2). Також можна використовувати органічні та мінеральні добрива, наприклад, розчин збродженого коров’яку (1:10), нітроамофоску або аміачну селітру (40-50) на 1 м2. Зола деревини також є хорошим добривом (100 г/м2) і може бути внесена в ґрунт кілька разів за сезон. Це допоможе зробити квіти лілій більшими, яскравими та стійкими до хвороб.

Після появи паростків лілій рекомендується полити ґрунт бордоською рідиною або складом «Лазурин» (1 ст. л. питної соди, нашатирного спирту та мідного купоросу на 9 л води). Коли на рослинах з’являться бутони, потрібно повторити підживлення аміачною селітрою. Також варто проводити обробку вегетативної частини рослин від шкідників та хвороб.

У липні під лілії можна внести подвійний суперфосфат (1 ст. л. на 10 л води) та калімагнезію (1,5 ст. л. на 10 л). Навіть якщо лілії постраждали від хвороб, потрібно проводити підживлення рослин. Важливо також забезпечити цибулинам достатнє харчування, оскільки коріння лілій продовжує працювати, а цибулина набирає поживних речовин.

Найкраще для лілій підходить нейтральний або слабо кислий пухкий водопроникний ґрунт. Щороку можна посипати грядки з ліліями золою (2-3 рази) — вона є не тільки добривом, але й вбиває хвороботворні гриби.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!