Догляд за малиною влітку: обрізка, підживлення, профілактика від хвороб

У кожного господаря в саду росте красуня – малина. У вирощуванні рослина не вибаглива та завжди порадує вас своїми смачними ягодами. Але, щоб постійно отримувати гарний врожай, необхідно правильно доглядати за кущами.

Коріння малини може рости багато років, а ось пагони час від часу потрібно оновлювати. Пагони, яким виповнилося 1 рік, дадуть врожай у наступному році. А ось ті, яким вже 2 та більше років, потрібно видаляти.

Видаляти пагони потрібно на звичайних сортах малини, ремонтантна до них не відноситься. Пагони, яким два роки видаляють одразу після збору врожаю. Також, прибирають сухі гілки. Чекати осені для цього не потрібно. Не забудьте прорідити кущі, вони не люблять рости густо та можуть хворіти й не давати врожаю.

Обрізання малини.

  • Звільніть малину від дротів, якщо вона підв’язана. Приберіть за допомогою сектора пагони на рівні землі.
  • Відріжте сухі гілки та пагони, яким два роки. Обрізайте їх максимально низько, щоб гілки не стирчали із землі.
  • Відріжте маленькі та слабкі гілки.
  • На пагонах, яким один рік, зріжте верхівку, щоб малина розросталась по боках. Завдяки цьому, ягоди будуть швидше дозрівати.
Догляд за малиною у серпні.

Після збору ягід, потрібно прибрати молоді гілки, яким вже виповнився 1 рік. Молодих гілок повинно бути на кущі у розрахунку 10 гілок на 1м2. Таким чином, зимувати залишиться від 6 до 8 пагонів на одному кущі.

Як боротися із хворобами, які вражають малину у серпні?

Зазвичай хвороби викликають бактерії, гриби та віруси. Малину вражає плямистість та малиновий жук.

Оновлювати кущі малини потрібно кожні 5-7 років. У цьому віці вони всі вражаються хворобами, тому бажано їх викорчувати та спалювати. Осінню приберіть хворі гілки разом із листям та спаліть їх.Підгодівля кущів у серпні.

Впродовж перших трьох років, підгодовуйте малину перегноєм, компостом або гноєм. Розраховуйте 10 кг добрива на 1 м2. Після трьох років підживлюйте кущі органікою, раз на три роки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!