У кожного господаря в саду росте красуня – малина. У вирощуванні рослина не вибаглива та завжди порадує вас своїми смачними ягодами. Але, щоб постійно отримувати гарний врожай, необхідно правильно доглядати за кущами.
Коріння малини може рости багато років, а ось пагони час від часу потрібно оновлювати. Пагони, яким виповнилося 1 рік, дадуть врожай у наступному році. А ось ті, яким вже 2 та більше років, потрібно видаляти.
Видаляти пагони потрібно на звичайних сортах малини, ремонтантна до них не відноситься. Пагони, яким два роки видаляють одразу після збору врожаю. Також, прибирають сухі гілки. Чекати осені для цього не потрібно. Не забудьте прорідити кущі, вони не люблять рости густо та можуть хворіти й не давати врожаю.
Обрізання малини.
Догляд за малиною у серпні.
Після збору ягід, потрібно прибрати молоді гілки, яким вже виповнився 1 рік. Молодих гілок повинно бути на кущі у розрахунку 10 гілок на 1м2. Таким чином, зимувати залишиться від 6 до 8 пагонів на одному кущі.
Як боротися із хворобами, які вражають малину у серпні?
Зазвичай хвороби викликають бактерії, гриби та віруси. Малину вражає плямистість та малиновий жук.
Оновлювати кущі малини потрібно кожні 5-7 років. У цьому віці вони всі вражаються хворобами, тому бажано їх викорчувати та спалювати. Осінню приберіть хворі гілки разом із листям та спаліть їх.
Підгодівля кущів у серпні.
Впродовж перших трьох років, підгодовуйте малину перегноєм, компостом або гноєм. Розраховуйте 10 кг добрива на 1 м2. Після трьох років підживлюйте кущі органікою, раз на три роки.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…