Догляд за полуницею після збору врожаю. Що потрібно зробити, щоб мати гарний врожай у наступному році

Для того, щоб полуничні грядки радували вас врожаєм наступного року, потрібно провести деякі маніпуляції одразу після зору врожаю.

Після того, як ягоди скінчились, кущі полуниці обрізають, а листя спалюють якомога далі від грядок. Це роблять для того, щоб знищити шкідливих збудників хвороб та комах.

Обрізають листя на полуниці, щоб омолодити кущ, прибрати уражене та висохле листя, для того, щоб знищити шкідників та знищити комах, які затаїлись у кущах на зимівлю.

Така маніпуляція покращує якість та кількість ягід у наступному році. Але потрібно правильно обрати час для обрізки, щоб не травмувати кущі.

Листя полуниці обрізають після збору врожаю й кущі встигають приготуватись до зимового періоду та наростити нове листя та сформувати квіткові бруньки.

Вуса та листя завжди обрізають, а не висмикують. Залишають тільки сильні та міцні вуса.

Після обрізки обприскайте кущі такими засобами від хвороб, як «Хорус» або «Страж». Від Кліщів обприскайте кущі такими засобами, як «Актелік» або «Неорон».

Не забудьте підживити полуницю азотними добривами – настоями з трави, гноєм або сечовиною. Підживлюють кущі на початку липня.

На початку серпня підживіть кущі добривом, яке містить дріжджі та комплексними препаратами, які містять калій та фосфор.

Як обрізати ремонтантний сорт полуниці?

За ремонтантними сортами полуниці догляд інший. Протягом всього періоду зростання видаляють сухе та уражене листя. Восени потрібно обов’язково обрізати пізні квітконоси.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!