Догляд за трояндами у жовтні. Що потрібно зробити, щоб гарно квітнули у наступному році

Восени, особливо у жовтні, варто приділити велику увагу трояндам, щоб влітку вони порадували вас своєю красою.

Завдяки правильному догляду, ваші красуні будуть рости рясно та довго.

  1. Обрізання гілок. Приберіть сухі, пошкоджені та уражені хворобою гілки. Якщо встигли вирости молоді гілки, їх потрібно також відрізати. Такі гілки будуть відбирати сили у куща, а взимку це не потрібно. Обрізати гілки потрібно за 3 дні до укриття. Це потрібно зробити до настання морозів. Не забудьте про сорти троянд та правильне обрізання кожного сорту. Після обрізки приберіть з кущів все листя.
  2. Підгодівля мінеральними та органічними добривами. Краще підживити троянди добривами, які містять магній, калій та сірку. Не можна використовувати добрива, які містять азот, бо почне рости листя. Застосуйте такі добрива, як сульфат магнію, монофосфат калію та суперфосфат. Також, можна застосувати органічні добрива – золу, цибулеве лушпиння, шкарлупу від яєць. Підгодівлю потрібно проводити, коли квіти вже доцвіли. Можна готувати розчини та поливати кущі. Якщо добрива у гранулах, тоді потрібно прикопати його у землю, а потім полити. Якщо восени багато дощів, підживлювати кущі потрібно два рази.
  3. Накривання кущів. Процедуру проводять коли вночі температура становить -10 — 15 градусів. Зазвичай, використовують такий матеріал, як лутрасіл. Він дуже гарно захищає квіти від зимових, низьких температур. Кущі потрібно укривати кількома шарами. Можна присипати кущ тирсою. Для цього потрібно притиснути кущ до землі та засипати його шаром тирси – 30 см. Весною потрібно швидко прибрати тирсу, щоб вона не почала пріти.
Якщо вкрити кущі раніше, вони можуть почати виганяти молоді пагони. Тому, обов’язково почекайте поки температура налагодиться до мінусових показників. Також, всі маніпуляції залежать від сортів троянд.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!