Догляд за виноградом у липні. Що слід зробити, щоб отримати великий та смачний врожай

Завдяки правильному догляду за виноградом, ви отримаєте у винагороду багатий та смачний врожай.

Як пасинкувати виноград?

Лоза винограду починає рости на початку весни та зростає до пізньої осені. Обрізати гілки потрібно весною та восени. Багато сортів винограду випускають пасинки, допоміжні пагони, котрі виростають з пазух листків. Велика кількість пасинків гальмує розвиток лози та виснажує виноград. Тому, бажано видаляти їх, щоб лоза добре розвивалася та дала гарний врожай.

Як видалити пасинки?

Відщипніть або відріжте секатором пасинок над другим листком, але не повністю. З місця відрізу, можуть утворитися ще кілька пагонів або залишиться велика рана, яка призведе до захворювання винограду. Кущі винограду не повинні бути густими, бо це сприяє розвитку грибкових захворювань. Ягоди можуть не визріти, бо листки затуляють сонячні промені. Лозу бажано постійно підв’язувати до шпалер. За 30 днів до збирання врожаю, необхідно обламувати листки, які заважають сонячним променям та циркуляції повітря. Також, прибирають погано розвинуті ягоди, пошкоджені та уражені хворобами грона. Кущу важко витримати велику кількість ягід на собі, тому ягоди теж слід проріджувати.

Поливання винограду у літній час.

Якщо погода спекотна поливати виноград необхідно використавши 20 л води під кущ. Якщо тривалий час стояла посуха, а після пішов дощ, то ягоди можуть потріскатися, тому краще поливати кущі, щоб уникнути цієї проблеми. Щоб волога довше утримувалася, необхідно замульчувати ґрунт.

Профілактика та захист від хвороб.

Найчастіше виноград вражає – борошниста роса, сіра гниль, несправжня борошниста роса та інші грибкові захворювання. Коли ягоди матимуть розмір 5 мм, обробіть кущі такими засобами, як Скор, Топаз, Оксихом. Використовуйте засоби дотримуючись інструкції з використання. Будьте уважні, обробку треба проводити за місяць до збирання врожаю.

Бажаємо гарного врожаю винограду!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!