Ефективний спосіб вирощування розсади за китайським методом, щоб мати гарний врожай.

В наш час, найпопулярніший метод вирощування розсади помідорів — це спосіб, який винайшли китайці. Він має безліч привілей для гарного вирощування та подальшого отримання врожаю. Пропонуємо розглянути варіанти вирощування розсади за цим методом.

Для цього вам знадобиться:

  1. Ґрунт. Необхідно взяти землю в якій рН нейтральне. За бажанням можна підготувати землю восени, наберіть в тих місцях де росла кропива. Полийте землю слабим розчином марганцю, температурою +50 та додайте трохи торфу. Або придбайте землю в спеціальному магазині.
  2. Візьміть насіння та уважно передивіться його. Відберіть погані насінини.
  3. Насіння перед посадкою необхідно обробити. Зробіть розчин з золи дерева, дві ч. л. запарте гарячою водою та залишіть на два дні. Намочіть серветку цим розчином та викладіть насіння. Через 24 години промийте його слабким розчином марганцю. Після цього покладіть у серветку з додаванням стимулятору зросту рослин на 24 години. Наступного дня покладіть насіння в суху тканину та залиште в холодильнику на добу. Після проведених процедур можете сіяти у землю.

Візьміть ящик, на дно покладіть керамзит висотою приблизно 2 см. Зверху насипте ґрунт. Висаджувати насіння на відстані 4 см один від одного у маленькі поглиблення. Присипте тонким шаром землі та поприскайте водою. Накрийте ящик харчовою плівкою та поставте на вікно. Як тільки насіння почне прокльовуватися, плівку необхідно прибрати. Світло повинно світити не менше 12 годин. Також, необхідно розсаду в темну добу виносити в прохолодне місце, температура повинна бути нижчою на 4 градуси ніж вдень. Таким чином розсада звикає до температурних коливань.

На відміну від повсякденного способу висадки розсади у ґрунт, за китайським, помідори висаджують, коли в них з’явилися перші три листочки. Після необхідно скальпелем відрізати розсаду біля корінців та пересадити.

Варіанти пересадки за китайською методикою:

  1. Одразу в землю. Візьміть стаканчики з ґрунтом в яких вирощували розсаду. Покладіть керамзит та зробіть отвори для зливу рідини. Землю в стаканчиках пролийте водою, накрийте харчовою плівкою та 24 години потримайте в темному, прохолодному місці. Після поставте їх на підвіконня під спеціальну лампу.
  2. Одразу у воду. Залишають до появи коренів у відстояній воді при температурі 22-23 градуси. Опустіть до сім’ядольних листків на 7 днів, після пересадіть у землю.

Висаджувати розсаду за першим способом надійніше, через те, що менше травмується коренева система.



Через 2 тижні необхідно підживити помідори нітроамофоскою розраховуючи на відро води – 1 ст. л. Наступний раз після того, як з’являться квіти.

За китайським способом помідори формують 2 стебла, плодові кисті, які знаходяться зверху необхідно прибрати. Не рекомендується залишати понад 6 кистей на рослині.

За вашим бажанням можна обрати будь-який варіант вирощування розсади. Найголовніше, перед пікіровкою рослина повинна мати:

  • Бути міцна;
  • Товстий стовбур;
  • Здорове листя;
  • Компактне міжвузля;
  • Білий кінчик розвинених корінців.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!