Гарна, повчальна притча «Повітряні кульки», про те як можна перебороти всі незгоди.

У парку було гамірно. Люди читали на лавочках книги, милувалися природою, батьки гуляли з дітьми.

У продавця повітряних кульок цього дня справи йшли добре: залишилось лише кілька.

Маленький хлопчик вперто тягнув маму за руку до кульок, щось при цьому їй наполегливо говорячи. Продавець бачив, що жінка не хоче йти, відштовхує дитину, свариться. Коли вони підійшли близько, чоловік почув суперечку:

  • Чому ти не хочеш купити? Ти ж маєш гроші, це не дорого, — стишив голос хлопчина.
  • Не хочу, — зі злістю відповіла жінка, — ти не заслуговуєш ні на що. Не хочу витрачати на тебе навіть гривню.

У дитини сльози навернулися на очі, губи почали дрижати, він ось-ось розридається.

Чоловік стиснув від злості зуби. Хотів накричати на кривдницю, сказати їй все, що думає. Але зупинила одна думка: «Як відреагує дитина? Все ж таки, вона – його мати». На думку спало інше: діяти не такими ж жорстокими методами, а показати приклад, присоромити жінку.

Тоді продавець втрутився в суперечку і сказав: «Хлопче, тобі дуже пощастило. Ти – мій сотий покупець і я зобов’язаний зробити тобі сюрприз. Вибери собі дві кульки, які сподобалися. Одна буде тобі, а другу подаруй тому, хто найдорожчий за все на світі».

Хлопчик надзвичайно зрадів і з захватом обрав подарунок. Ще далеко не відійшовши, він повернувся до мами і несміливо простягнув їй кульку.Жінка трохи повагалась, зніяковіла, присіла біля хлопчика і обійняла його.

Такого вдалого дня, все таки, у продавця ще не було. Він переконався, що лише добром можна досягти добра. Любов хлопчика, безмежна і всепрощаюча, змогла перебороти всі незгоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!