Гарні поради, які допоможуть зберегти цибулю до наступної весни

Розповімо вам кілька секретів, які допоможуть продовжити життя цибулі до самої весни.

Як зберігати та підготувати цибулю?

Зберігання починається з правильного та вчасного збору врожаю. Головними ознаками дозрівання цибулі є пір’я, які вже сухі та лежать на грядці, а шийка цибулини стала тоненькою. Збирати врожай починають у серпні, зріє вона 90-120 днів з моменту посадки. Викопувати цибулю потрібно у суху погоду. Можна, зробити так, щоб цибуля швидше дозріла. Підкопайте цибулю вилами, щоб пошкодити коріння та припинити її ріст. Залишіть викопану цибулю полежати на грядках ще добу, це покращить зберігання та смак врожаю.

Висушування цибулі.

Бажано просушити цибулю на сонячних променях, протягом 7 днів. Якщо сушите цибулю на грядках, то не забувайте її перевертати. Якщо погода несприятлива, то сушіть цибулю у приміщенні, де гарно циркулює повітря. Якщо протягом зростання цибулі постійно була волога погода, то верхнє лушпиння потрібно прибрати під час просушування. Під час сушіння утворяться нові лусочки, які продовжать зберігання цибулі. Деякі люди висушують цибулю на панцирних сітках, бо повітря гарно циркулює. Щоб перевірити, чи висохла цибуля – занурте руку у купу цибулі, вона повинна проходити легко та без зусиль. Якщо, ви зберігаєте цибулю у косах, то обріжте корінці та пір’я, яке повинно становити 5 см.Зберігання цибулі у квартирі.

Спочатку посортуйте врожай за розміром. Маленьку та недозрілу цибулю кладіть окремо, її споживати треба найближчим часом. Зберігати цибулю потрібно у сухому приміщенні. Місткість повинна провітрюватися. Зазвичай, врожай зберігають на шафі, в коморах у картонному ящику. Можна заплести косу з цибулі та повісити її на кухні. Для кращого зберігання, її пересипають сухим лушпинням або крейдою. Використовують на 10 кг цибулі – 200 грамів крейди. Вона захищає врожай від гниття, проростання та забирає зайву вологу. Під час зберігання треба оглядати цибулю та перебирати, щоб не пропустити псування. Старі плоди потрібно буде просушити, для цього покладіть їх на деко та сушіть у духовці з відкритими дверми на низькій температурі.

Завдяки цим секретам, ви збережете цибулю тривалий час!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!