Головні поради вирощування гарної та великої моркви. Завжди їх дотримуюсь

Розповімо вам, як правильно потрібно вирощувати моркву. Для отримання гарного врожаю садівники повинні прикласти чимало зусиль.

Якщо лінуватись та нічого не робити у результаті ви можете отримати не смачні та криві коренеплоди.

Групи сортів:

  1. Салатна морква — Болеро F1, Наполі F1, Ред Кор та Шантене 5.
  2. Свіжа морква для їжі — Бюро, Веста F1, Вікторія F1, Концерто F1, Лагуна F1, Лідія F1, Марс, Наполі F1, Неллі F1 та Помаранчевий мускат.
  3. Для переробляння — Курода F1, Маліка Нантська покращена, Наталія F1, Принцеса F1, Романс F1, Самсон, Форто та Холідей F1.
  4. Для зберігання — Королева осені, Нантська, Романс F1, Тайфун, Флакке, Флаккоро, Шантене 2461, Елеганс F1.
  5. Та, яка підходить для всього – Червоний велетень, Ангара та Майор F1.

Обираємо місце для посадки.

Морква любить рости на сонячних місцях, земля повинна бути пухкою та з нейтральним рН. Не садіть моркву на одному місці два роки підряд. Не можна садити коренеплід після пастернаку, кропу, петрушки та селеру. Можна висаджувати мокву на грядки, де росли огірки, картопля, томати, часник та капуста.

Як підготувати місце для висадки?

  1. Обробіть ділянку від бур’янів.
  2. Перекопайте землю.
  3. Розпушіть землю додавши у землю перегній, пісок та торф.
  4. Якщо ґрунт кислий додайте пшонку, золу або доломітове борошно.

Не можна підживлювати землю свіжим гноєм, бо у результаті підживлення ґрунту ви отримаєте плоди з товстою шкірою та гіркими на смак.

Висадження моркви.

Дізнатися, коли сіяти моркву ви можете на упаковці від насіння. Якщо ви купили або взяли насіння у когось садіть моркву для вживання у їжу весною, коли земля прогріється. Заморозки погано впливають на подальший ріст моркви та її зберігання. Для зберігання моркву сіють у середині травня або у середині червня.

Як підготувати насіння?

Для прискорення сходів занурте насіння на 10 годин у теплу воду. Насіння, яке спливе садити не можна. Після насіння, яке залишилось викладіть на марлеву серветку та залишіть на пару днів. Пильнуйте, щоб серветка не висихала. Після можете висаджувати насіння.

Гранульоване насіння висаджують одразу у ґрунт.

Перед посівом землю потрібно розпушити, зробити поглиблення – 3 см. та висадити насіння на відстані 15 см. якщо садити моркву щільно, її потрібно проріджувати мінімум два рази. Після притрусіть насіння землею, полийте та вкрийте агроволокном.

Морква любить вологу, тому не потрібно допускати утворення кірки на землі, але й не заливати грядки. Бур’яни, також погано впливають на коренеплід. Поливати моркву потрібно раз на тиждень. Молоду моркву зволожуйте на глибину до 7 см., а дорослу моркву на 30 см. у глибину.

Як підгодовувати моркву?

Якщо ґрунт родючий, підживлювати моркву потрібно два рази за весь період зростання. Вперше – через 21 день після сходів, а вдруге – через 30 днів після першого підживлення. Підживіть моркву такими розчинами – на відро води додайте столову ложку нітрофоски, або пару склянок золи, або 20 грамів калійної селітри та по 15 грамів суперфосфату та сечовини.

Як проріджувати моркву?

Для тримання великих та смачних плодів, потрібно контролювати відстань між насадженнями. Вперше проріджують моркву, коли на стеблі виростає пара справжніх листків. Розривають моркву на відстані 3 см. та робіть це дуже обережно. А наступний раз – коли з’являться дві пари повноцінних листочків. Розривають моркву на відстані 6 см.

Боротьба з хворобами та шкідниками.

Для профілактики проти морквяної мухи моркву потрібно садити не рясно та рясно не поливати. При ураженні мухою листя моркви починає закручуватись. Обробіть насадження Актеліком та Інта – Віром. Щоб морква не хворіла на бактеріоз, ботритіоз, альтернаріоз, фомоз та склеротиніоз потрібно дотримуватись сівозмін та вчасно прибирати траву між рядами.



Як зберігати моркву?

Для гарного зберігання потрібно вибирати спеціальні сорти. За 30 днів до збору врожаю припиніть полив. Збирайте врожай у суху та теплу погоду. Якщо погода дощова, відкладати збір врожаю не варто. Викопують моркву вилами, обтрушують та зрізують бадилля. Температура для зберігання повинна становити від 0 до 2 градусів. Для зберігання моркву шарами складають у ящик та пересипають тирсою або піском. Час від часу оглядайте врожай, щоб він не проростав. Зіпсовану моркву викидайте.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!