Розповімо вам, що потрібно зробити з кущами смородини у вересні, щоб наступного року ласувати смачними та великими ягодами. Дізнайтесь, які підживлення варто робити, щоб кущі гарно перезимували.
Також, дізнайтесь, чого не варто робити, щоб не нашкодити кущам.
Підживлення смородини у вересні.
Восени відбувається процес закладання плодових бруньок, тому не потрібно обрізати кінчики річного приросту, щоб не втратити частину ягід. Не можна підживлювати у вересні добривами, які містять азот. Кущі повинні готуватись до зими, а не нарощувати зелену масу. Такий процес призведе до відмороження гілок та кореневої системи. Бруньки, теж може вразити мороз й ви залишитеся без ягід.
Калійні підживлення підвищують зимостійкість деревини. Калій робить щільними кліткові мембрани та швидко нарощує тканини. А магній допомагає засвоювати мікроелементи. Фосфор корисно впливає на деревину та кореневу систему.
Що потрібно внести у ґрунт?
Розчиніть у відрі води 7 грамів монофосфату калію. Раз на кілька років розчиніть у відрі води 12 грамів каліймагу або каліймагнезії. Можна розчинити сульфат калію, а ось хлористий калій використовувати не варто.
Також, не варто застосовувати калієву селітру, через вміст азоту. Не варто використовувати комплексні добрива, можна лише на початку вересня у південних областях.
На початку вересня потрібно провести обприскування комплексними добривами, які містять несущі мікроелементи.
Що не варто робити восени?
Не потрібно вносити у ґрунт органічні добрива, вони не принесуть користі, а навпаки розбудять кущі, які повинні готуватись до зими.
Коли припиниться сокорух та почнуться заморозки, кущі потрібно замульчувати перегноєм у прикореневій зоні. Це не зашкодить та не порушить сну смородини. А весною, коли зійде сніг, кущ отримає цінне живлення мікро та макроелементами.
Ось так потрібно підживити кущі смородини восени!