Categories: Поради

Головні правила поливу огірків. Як часто це слід робити, щоб не зашкодити їм

Огірки, складаючись на 95% з води, потребують регулярного поливу для здорового зростання і врожайності. Нестача вологи може спричинити гіркоту, засихання листя та випадання зав’язей. З іншого боку, надмірна волога також не бажана. Отже, розберімось, як правильно поливати огірки вдома на городі або в теплиці, щоб отримати максимальний врожай.

Вибір методу поливу: під корінь чи по листю

Якщо погода сприятлива, то не має великого значення, яким способом поливати огірки — під корінь чи по листю.

Полив по листю рекомендується проводити вранці близько 9 години, оскільки це забезпечує підвищену вологість навколишнього середовища протягом дня.

Необхідно уникати поливу огірків під палючим сонцем, оскільки це може спричинити опіки на листках.

Якщо ви поливаєте огірки під корінь, рекомендується зволожувати ґрунт на площі 15 см від рослини та на глибину 15-20 см. Проте слід пильнувати, щоб коренева шийка залишалася сухою, оскільки зайве зволоження може спричинити гниття кореня. Поливайте огірки слабким струменем, уникайте ущільнення ґрунту зверху.

Полив під корінь можна проводити як вранці, так і ввечері, коли спека вже спала. Крім того, існує варіант крапельного поливу. Для цього можна встановити систему крапельного поливу або самостійно сконструювати її з пластикових пляшок, зробивши безліч отворів у них шилом та вкопавши в міжряддя.

Важливо: полив огірків потрібно проводити теплою водою при температурі 25-28 °C. Це дозволить випарувати надлишки вологи, а необхідна кількість буде доступна рослинам. Полив огірків холодною водою може призвести до втрати зав’язі.

Режим поливу огірків у відкритому ґрунті

Основні рекомендації для поливу огірків у відкритому ґрунті:

  • До початку цвітіння огірки поливають 2 рази на тиждень, використовуючи 4-5 л води на 1 квадратний метр, залежно від кількості опадів. Якщо випав дощ, можна пропустити полив.
  • У період активного зростання рослин полив проводять 1 раз на 5 днів, також використовуючи таку саму кількість води.
  • Після формування зав’язей і до закінчення збору врожаю, рекомендується поливати 3 рази на тиждень, використовуючи 8-12 л води на 1 квадратний метр.
  • З середини серпня до кінця сезону огірки поливають 1 раз на 10 днів, використовуючи 7-8 л води на 1 квадратний метр.

Важливо враховувати, що в холодну або похмуру погоду полив огірків потрібно зменшити, оскільки рослини погано вбирають вологу в цей час. Зайве зволоження може призвести до гнилості кореня та появи грибка на листках.

Оптимальний полив огірків в теплиці

При поливі огірків у теплиці потрібно враховувати особливості цього середовища. Температура всередині теплиці вища, тому полив потрібно проводити частіше, але невеликими порціями.

Режим поливу огірків у теплиці:

  • До початку цвітіння у сонячну погоду рекомендується проводити полив один раз на день, використовуючи 3-5 л води на 1 квадратний метр.
  • Після появи зав’язей і під час збору врожаю рекомендується поливати один раз у 2-3 дні, використовуючи 10-14 л води на 1 квадратний метр.
  • З середини серпня до кінця огіркового сезону рекомендується поливати один раз у 1-2 тижні, використовуючи 10-14 л води на 1 квадратний метр.

Важливо враховувати, що при похмурій або холодній погоді полив огірків у теплиці також потрібно зменшити. В цей час внутрішня температура теплиці знижується, тому орієнтуйтеся на вологість ґрунту.

Режим поливу огірків у спекотну погоду

У період спеки рекомендується поливати огірки щодня, вранці або ввечері. Якщо це неможливо, можна встановити крапельний полив, про який згадувалося раніше, наприклад, використовуючи пластикові пляшки.

Крім поливу, важливо рихтувати грядки, щоб коріння мало доступ до кисню, а також своєчасно збирати огірки, не рідше, ніж раз у 2 дні. Інакше рослина почне старіти та зменшувати врожай.

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago