Головні правила посадки плодових дерев весною, щоб добре прижилися

Пропонуємо ознайомитися, як правильно потрібно садити плодові дерева весною.

Саджанці слід висаджувати тоді, коли вони знаходяться у стані спокою, до того моменту, як почнуть розпускатися бруньки. Коли ви будете купувати саджанці для свого саду, слід звернути увагу на стан та розмір кореневої системи.

Перед посадкою варто приготувати яму, щоб вона встигла осісти. Для вишні, абрикосів, сливи, черешні та аличі, потрібно викопати яму глибиною 60 см., а діаметром 40 см.

Якщо ви висаджуйте дерева з відкритою кореневою системою, це слід робити весною та восени, а з закритою, протягом всього року.

Якщо на вашій ділянці існує багато підводних вод, краще зробити гарний дренаж. Зробіть буром канал, глибиною 100 — 150 см. та насипте туди биту цеглу, щебінь або гальку. Висота ґрунтових вод для вишні та сливи повинна бути 100 см., а для яблуні — 150 см.

Приготуйте яму. Вона повинна ділитися на дві частини — верхня та нижня. Розпушіть дно ями на 15 см., насипте на 1/3 родючим ґрунтом, внесіть три відра перегною, 1000 грамів суперфосфату, 150 грамів сірчанокислого калію та 1000 грамів золи. У центр ями потрібно вбити палицю, за яку ви потім будете підв’язувати дерево. У центрі зробіть гірку з землі, поставите саджанець, щоб коріння розляглось у ямі. Коренева шийка повинна бути на 5 см. вище за рівень ями. Засипте яму родючим ґрунтом та ущільніть його, щоб не було проміжків повітря. Якщо ви висаджуйте дерева з закритою кореневою системою, потрібно просто переставити саджанець з комом землі в яму. Після варто зволожити ґрунт трьома відрами води. Повторне зволоження потрібно проводити через 7 днів. Якщо погода спекотна, дерево потрібно поливати тричі на тиждень. Слідкуйте, щоб у пристовбурове і колі не було бур’янів та після поливу розпушуйте землю.

Для чого потрібно обрізати саджанці та як це правильно зробити?

Верхівку після посадки варто обрізати на 1/3 або на 1/4 від розміру, щоб правильно формувалась крона. Зріз робіть гострим ножем на рівні нижньої частини бруньки та завершуйте над її верхівкою. Не потрібно обрізати саджанці волоського горіха.

Вже у першому році пагони проростуть до 40 — 60 см., потім потрібно закласти крону та починати формувати її.

Ці поради допоможуть виростити вам гарний фруктовий сад!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!