Весняними квітами завжди були тюльпани.
Для того, щоб тримати врожай весною, цибулини тюльпанів потрібно висадити восени.
Осіння посадка.
Переваги — посаджені цибулини загартовуються та краще переносять холоди, починають сходити після сходження снігу та є великий вибір кольорової гамми. А можуть бути й мінуси в осінній посадці – не всі цибулини перезимують та варто правильно розраховувати дату сходження квітів.
Закупівля цибулин – починайте з середини літа. Цибулини повинні бути цілими та неушкодженими. Зберігайте цибулини у сухому, темному місці, при температурі +24 градуси. Перед висадкою знизьте температуру на 4 градуси, а за 7 днів до посадки, вона повинна становити 15 градусів. на цибулини не повинно потрапляти сонце, а вологість бути не більше 60-70 %. Цибулини на зберігання загортають газетою або присипають тирсою.
Коли садити цибулини:
У південних областях тюльпани садять з середини вересня – до кінця жовтня. У центральній частині – на початку вересня. На півночі – наприкінці серпня. Обирають суху, безвітряну погоду з температурою не менше +3 градуси.
Правила висадки тюльпанів:
Висаджують тюльпани на сонячній ділянці, де не має протягів. Ґрунтові води повинні залягати на глибину не меншу за 1,5 м. Волога не повинна застоюватись на ділянках. Грядку готуйте за місяць до висадки цибулин — перекопайте землю, зробіть дренаж з цегли або щебеню, приготуйте суміш землі з нейтральною кислотністю та внесіть комплексні добрива. Приготування землі (5 кг. перепрілого перегною змішайте з 200 грамами кісткового борошна та 200 грамами пташиного посліду). Така суміш нейтралізує кислотність, наділить землю корисними елементами й тюльпани будуть рости пишно та яскраво.
Як підготувати цибулини?
Огляньте цибулини на цілісність. Після на пів години занурте насіння у слабкий розчин марганцівки. Після цибулини потрібно просушити та висадити у ґрунт. Відстань робіть між цибулинами сантиметрів 12.
Бажаємо успіхів!