Головні правила розмноження винограду восени. Щоб добре прижився і гарно ріс

У наш час, живцювання дуже поширений спосіб для розмноження винограду. Живці дуже гарно вкоріняються, тому весною можна отримати молодий саджанець.

Як готувати живці.

Під час обрізання кущів, ви отримаєте живці. Гілки повинні бути діаметром 1 см. Коли ви будете його згинати, він повинен трохи тріщати. Кора на пагоні повинна бути темно або світло – коричневою. Якщо зрізати золу, зріз має зелене забарвлення. Ніяких механічних пошкоджень на пагоні не повинно бути. Довжина живця становить 40 см та мати 4 бруньки.

Як зберігати живці.

Приберіть листя, пасинки та вуса. Складіть їх до купи та обв’яжіть мотузкою. Поставте їх у місткість з піском та опустіть у підвал. Також, можна викопати яму глибиною та довжиною 50 см. На дно насипте пісок – 10 см, зверху укладіть живці та насипте шар землі – 40 см. Зверху покладіть тирсу, листя та накрийте це місце поліетиленом. За бажанням, можна поставити зберігатись живці на дверцятах холодильної камери. Перед цим, їх потрібно занурити у воду кімнатної температури на пару діб, потім покласти у поліетиленовий пакет. Оптимальна температура для зберігання повинна бути не вищою 4 градусів.Заходи перед посадкою живців.

Наприкінці січня місяця дістаньте живці та занурте у слабо – рожевий розчин марганцю на пару діб. Потім місця зрізів потрібно знову зрізати, оновити їх. Залишіть на гілочках 2 верхні вічка, інші потрібно прибрати. На зрізі зробіть дві борозни та присипте їх Корневіном. Це потрібно зробити для того, щоб швидше почало рости та розвиватись придаткове коріння. Потім, поставте пагони у поліетиленові пакети або пластмасові пляшки, наповнених вологою тирсою. Час від часу, тирсу потрібно зволожувати, а приміщення провітрювати, щоб живці не почали рости раніше запланованого часу. Через 20 днів на кінцях пагонів утворяться сіро – білі горбинки або корінці довжиною 5 см. з 2 верхніх вічок почнуть рости пагони довжиною 5 мм. Це буде ознакою того, що виноград повністю сформований для посадки у землю.Як садити живці.

  • Посадіть саджанці у пластмасові контейнери висотою 25 см. та діаметром 10 см. на дно насипте шар землі – 5 см., притисніть її та поставте саджанець. Після насипте ще землі та гарно полийте теплою водою.
  • Приготуйте таку землю – 1 частина торфу та стільки ж грубозернистого піску. Можна приготувати таку суміш – 1 частина структурного, родючого ґрунту, стільки піску та просіяної тирси.
  • Поставте контейнери у більшу місткість з родючим та вологим ґрунтом. Накрийте плівкою та залишіть у теплому та гарно освітлюваному приміщенні. Температура у приміщенні повинна бути від 22 до 25 градусів.
  • Через тиждень зволожте землю теплою водою.
  • Коли виростуть 4 листочки внесіть комплексні добрива з мікроелементами, дотримуючись інструкції.
  • На живці потрібно залишити 1-2 втечі, інші потрібно постійно прибирати.
  • Пересадіть саджанці у відкритий ґрунт – наприкінці травня. Перед цим, за тиждень починайте їх загартовувати.
  • Врожай з живців ви отримаєте лише на 3 рік.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!