Якщо ви скористаєтесь цими порадами під час обирання саджанців, то ваш сад буде радувати вас красою та гарним врожаєм.
Як визначити привезений саджанець з південного краю. Від цього залежить чи витримає він зимових температур у вашій місцевості.
Груша – однорічний приріст становить не більше 1 м. Яблуня — однорічний приріст становить не більше 60 см. Приріст – це довжина саджанця, на яку він виріс за 1 рік. Якщо показники не збігаються, то це ознака, що дерева приїхали з південних областей й суворі зими їм не до душі.
Торгівці можуть вас обманути та видавати свої саджанці, як дерева, яким виповнилось 3-4 роки. А насправді їм лише рік. Щоб уникнути помилки, ви повинні знати, що у дерев, яким виповнилось три роки, мають гілки другого, третього та четвертого порядку.
Зверніть увагу на номери машини на якій привезли саджанці. Вони будуть відповідати регіону з якого привезли товар.
Правила обирання саджанців:
Яке коріння повинно бути у саджанців.
Воно буває відкритим та закритим. Обирати потрібно дерево з закритою кореневою системою. Вартість таких дерев буде вищою, бо коріння сховане у спеціальний контейнер. Зверніть увагу на землю у якій росте дерево. У давніх саджанців земля буде щільною та мати мох на поверхні. Якщо дерево свіже, то воно буде легко вийматись із землі. Корінь повинен бути вологим, особливо у саджанців з відкритою кореневою системою. Корінь повинен бути прикритий поліетиленом або мокрою ганчіркою. Якщо у дерева закрита коренева система, то на ньому ви можете помітити кілька листочків, а у відкритої – листя не має. Через це листя випаровується волога, тому на саджанцях листя не повинно бути.
Якщо обираєте плодові саджанці, тоді подивіться на стовбур – на ньому повинні бути присутніми ознаки щеплення. Якщо біля коріння ви помітили потовщення, це означає, що його прищепляли брунькою. У всіх інших методах щеплення, ви помітите просто шрами на стовбурі. Якщо шрамів не має, то дерево не щеплене. Такі саджанці гарного врожаю давати не будуть.
Де варто придбати деревця.
Не слід економити гроші на деревах. Краще вкласти гроші, щоб отримати гарний сад. Купуйте саджанці у спеціальних розплідниках, де вам комплексно розкажуть про всі дерева та як за ними доглядати.
Як врятувати холодець, якщо він не застиг: поради з використання желатину Український холодець – це…
Як ефективно позбутися цвілі на вікнах за допомогою простих засобів Зимова пора часто приносить проблему…
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…