Головні причини, через які жовтіє листя часнику, та що робити, щоб не втратити врожай

Дізнайтесь, чому листя часнику починають жовтіти. Причин такої проблеми може бути декілька.

Розповімо вам, як розв’язати цю проблему.

Причини:

  • Холодні умови для росту часнику. Впливають заморозки та низька температура ґрунту. На ніч можна накрити грядки агроволокном та підживити комплексним добривом, яке містить азот, фосфор та калій. А через деякий час підживіть грядки мікродобривом.
  • Часнику не вистачає азоту. Підживіть грядки аміачною селітрою, а при температурі +12 — +15 градусів – внесіть сечовину. Якщо грядки повністю жовті, підживіть часник комплексним добривом.
  • Часнику не вистачає калію. Це виникає через надмірний полив та пересихання ґрунту та при надлишку азоту. Підживіть грядки калієвою селітрою, сульфатом калію та моно фосфатом калію. Якщо часник страждає від надлишку азоту, тоді селітрою підживлювати часник не можна.
  • Часнику не вистачає магнію. При нестачі магнію листя часнику жовтіє повністю, а ріст гальмується. Обприскуйте часник мікродобривами, які містять у складі магній. Під корінь внесіть калій — магнезію.
  • Часнику не вистачає кальцію. Це виникає через кислу землю, надлишку азоту, калію або магнію. Ріст гальмується, листя має хлористий жовтий наліт, а потім взагалі відмирає. Кальцій вносять двічі на рік, або одноразово при початковій фазі розвитку. Застосовують кальцієву селітру або інші добрива, які містять кальцій.
  • Часнику не вистачає фосфору. Вражаються старі листки часнику, помітна жовтизна, яка має сірий відтінок. Така проблема виникає при холодному ґрунті, при низькій кислотності або у лужному ґрунті, також на гнилистих та погано дренованих ґрунтах. Підживіть часник суперфосфатом, моно фосфатом калію або комплексним добривом. Через деякий час підживіть грядки мікроелементами.
  • Часнику не вистачає міді, марганцю, цинку, бору, заліза, сірки та інших мікроелементів. Причиною є низька температура, не стабільний полив, земля кисла або сильно – лужна, а ще часник жовтіє через неправильну підгодівлю. Накривайте грядки та використовуйте правильно добрива.
Часто городники використовують аміак для підгодівлі рослин. Аміак містить азот, але його надлишок є причиною пожовтіння листя. Молоді пагони можуть взагалі погоріти від аміаку. Підживлюйте часник вносячи добрива у ґрунт восени або весною. Таким чином ви виростите гарний врожай часнику та уникнете їхнього пожовтіння.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!