Для початківців, які хочуть правильно пікірувати розсаду томатів, важливо знати, що ця процедура має доброчинний вплив на подальший розвиток кущів. Однак, щоб провести її правильно, потрібно не лише дочекатися появи певної кількості листків, але також вибрати правильний день.
Щоб правильно пікірувати розсаду томатів, необхідно мати не менше двох повноцінних листків. Крім того, важливо дотримуватися рекомендацій місячного календаря. Зокрема, у березні дні, коли можна планувати пікірування томатів, — це 2–4; 11 та 12, а також 22, 30, 31 числа.
Хитрості пікірування
Деякі люди рекомендують прищипнути стрижневий корінь при пікіруванні розсади томатів, щоб стимулювати розвиток потужних мочковатих коренів. Однак, інші, які не підтримують цю ідею, вважають, що після скорочення головного кореня на 1/3, рослині потрібно більше часу, щоб відновитися та прижитися.
Підготовка
Першою стадією пікірування розсади томатів є поміщення кожного рослинного екземпляра в окрему посудину середнього розміру, не більше 150 мл. Це допоможе уникнути зіпсування ґрунту. До пікірування розсади необхідно продезінфікувати ґрунт та здійснити полив.
Пікірування
Для пікірування саджанців потрібно їх вийняти по одному разом з ґрунтом на корінцях. При саджанні на нове місце стебло заглиблюють до насіннєвих листків, обкопують ґрунт навколо стебла, поливають теплою водою та можуть присипати землею або застосовувати «Епін».
Догляд після пікірування
Після пікірування потрібно прибрати розсаду на 2 дні в темне місце, а потім виставити на світло. Температура повітря в цей період повинна бути в діапазоні 20-22 градусів вдень та 16-18 градусів вночі.
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…