Головні секрети щеплення плодових дерев. Так роблять усі досвідчені садівники

Для того, щоб розмножити дерева, потрібно проводити щеплення. Також, можна за допомогою цієї процедури збільшити кількість сортів на дереві. Таку маніпуляцію проводять при серйозному пошкодженні гілок. А ще проводять перещеплення, якщо господарів не влаштовує якість плодів, у штамб або гілки вставляють інший сорт дерева. Це також, можна провести декількома сортами.

Спочатку живці заготовляють, зберігають, щеплюють та доглядають за щепленими деревами. Це проводять, коли починається квітень , до того моменту, поки почне рухатися сік по гілках та у травні, у момент, коли сік вже почав рухатися по гілках. При цьому проводять різні способи щеплення. Перещеплення проводять у перший та  на наступний сезон. В 1 рік — омолоджують частину крони, а наступного — іншу частину.

Приготовані пагони мають три розвинуті бруньки на пагоні, якому лише рік. Люди зрізають гілку та нарізають з неї живці. Їх заготівлю проводять заздалегідь, восени або весною. Не можна нарізати живці та прищепити їх в один день. Робіть живці з врожайних дерев. Вони ростуть на південній стороні крони та не у тіні.

Живці можна зберігати у підвалі, зв’язавши їх пучками та зануреними у вологий пісок. Можна закопати їх у ґрунт. Зрізану частину живців при цьому потрібно обробити садовим варом.

Живці закопують у сніг з північної сторони. А коли настає весна, їх присипають торфом, гноєм та закривають фанерою.

Живці потрібно обробляти садовим варом та замотувати гілками ялини, руберойдом або тюллю. Слідкуйте, щоб вони не запліснявіли та їх не з’їли гризуни.

Живці це прищепа, а підщепа — це куди прищеплюють живці. Варто обирати споріднені живці, яблуня до яблуні. Також, потрібно знати будову рослинних тканин. Зовнішня частина — кутикула, потім клітина кори, деревина та серцевина. Серцевина містить шар камбію, який відіграє роль під час зрощування живців з основою деревини. Прищеплювання можна у пень штамба, штамб та гілки крони. Штамб та товсті гілки прищеплюють за допомогою живців, а тонкі вічком.

Щеплення до того, коли сік вже почав рухатися по гілках:

Копуліровка, одна товщина підщепи та прищепи. Роблять косі зрілих довжиною 3 см. Їх притуляють зрізами один до одного, фіксують м’яким шпагатом та обробляють садовим варом. Зріз роблять так, щоб на протилежній стороні була брунька, а вище ще пару бруньок.

Краще проходить прищеплення за допомогою держака. Роблять покращену копуліровку, на зрізах роблять зрізи вздовж та ставлять туди три або чотири живці, потім їх щільно зав’язують та обробляють садовим варом.

У травні, у період сокоруху можна обережно підняти кору, вставити держак та зафіксувати.

Як доглядати за прищепами?

Обв’язки потрібно обробити садовим варом або олійною фарбою. Також, обробляють всі зрізи, окрім бруньок. Можна скористатися спеціальними, прозорими з плівки ковпачками, які можна зняти та оглянути живці.

Якщо ви хочете провести щеплення, потрібно обрати час для процедури, робити це стерильним та гострим інструментом, зрізи захистити від вологи та пилу. Зрізи варто щільно замотувати та обробляти, надати захист від шкідників, не забувати про зволоження та підживлення.

Якщо ви прищеплювали два живці, залишіть найміцніший. А інший, коли доросте до 18 см. прищепіть верхівки. Потім, у липні або наступної весни, їх потрібно вирізати. На наступний рік, пагони варто вкоротити на третину та сформовують гілку.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!