Головні секрети від агронома: посадка під зиму часнику, цибулі, моркви, петрушки.

Найкращий час для пізнього висаджування овочів – друга половина осені. Але потрібно пам’ятати, що всі овочі висіваються з урахуванням індивідуальних особливостей.

Основні правила посадки під зиму овочів

Існують загальні правила посадки осінніх овочів:

  • Насіння має бути у два рази більше, ніж при посадці навесні.
  • Температура — від 0°C до -2°C.
  • Якщо підготовлені ямки і борозенки, то можна висівати деякі культури в промерзлий ґрунт.

Посадка озимого часнику

Озимий часник потрібно встигнути посадити за місяць-півтора до постійних заморозків. Це робиться для того, щоб часник встиг вкоренитися, але не встиг прорости. Зазвичай це – кінець вересня — початок жовтня. Та якщо до зими часник проріс, його потрібно вкрити соломою чи спеціальним агроволокном. Він може навесні відійти і нормально розвиватися.

Посадка цибулі ріпчастої, цибулі-сіянки і цибулі-чорнушки

Береться цибуля середніх розмірів або велика сіянка, яка не підходить для посадки під зиму для отримання цибулин. Садити з середини жовтня, щоб встигла трохи вкоренитися до настання морозів. Навесні швидко дасть пера.

Посадковий матеріал цибулі-сіянки необхідно брати дуже дрібний. Півлітрової банки вистачить засадити дуже пристойну територію. Посадку треба робити в жовтні. Вона гарно вкорінюється і добре зимує.

Цибулю-чорнушку сіяти треба в кінці жовтня чи в листопаді. Земля може бути трохи промерзла. Тому треба гарно вкрити посаджене.

Осінній посів буряка

Садити треба в листопаді. Насіння сіяти в суху підмерзлу землю. Важливо, щоб температура повітря була близько нуля тривалий час. Важлива відсутність довгих відлиг. Головне добре вкрити посіяне.

Осіння посадка моркви

Насіння моркви треба садити  у трохи промерзлу землю. Не допустити проростання. В промерзлу землю в листопаді в суху землю сіється насіння і накривається.Посів насіння редиски восени

Сухе насіння сіється в промерзлу землю. Час для висадки – кінець листопада – початок грудня. Потрібно добре накрити.

Висівання петрушки під зиму

Петрушка висівається середини жовтня (температура має бути не вище +3°C). Насіння сіють в ямки, присипають і вкривають. Якщо до зими є пророслі паростки, їх треба накрити.

Посів салатів восени

Висівати салати треба у другій половині листопада. Насіння вкинути в лунки, присипати і вкрити. Якщо все зроблено правильно, навесні салати будуть стійкі до погоди і швидко ростимуть.

Осінній посів кропу

Кріп висівається в кінці жовтня. Температура не повинна перевищувати +3°C. Добре укритий кріп відмінно зимує і дає добрі сходи навесні.

Посів насіння щавлю

Щоб посіяти щавель, треба дочекатися стійких заморозків, бо рослина не витримає зимового проростання. У листопаді, в підмерзлу землю висівається насіння і добре накривається.


Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!