Кілька крапель цього розчину, змусять квітнути ваші троянди до пізньої осені

Чудові рожеві кущі завжди стануть окрасою будь-якого саду. Досвідчені садівники використовують безліч різних методів догляду за трояндами, але існує один секретний спосіб, який дає неймовірні результати. Щоб отримати найкраще добриво для троянд, вам знадобиться лише один інгредієнт — йод. Цей препарат зробить ваші троянди красивими та пишними у своєму цвітінні.

Значення йоду для троянд

Йод є мікроелементом, необхідним для нормального росту і розвитку рослин. Він бере участь у формуванні гормонів і ферментів, які регулюють метаболізм і захищають рослини. Завдяки своїм бактерицидним, фунгіцидним та віруліцидним властивостям, йод запобігає інфекціям. Також йод стимулює цвітіння та плодоношення рослин, покращує якість та аромат квітів і плодів.

Троянди особливо чутливі до нестачі йоду у ґрунті. Якщо цього мікроелемента не вистачає, троянди можуть погано рости. Нестача йоду також призводить до в’янення, жовтіння листя, опадання бутонів та погіршення імунітету рослин.

Потрібно регулярно підживлювати троянди йодом, особливо під час цвітіння. Лише декілька крапель допоможуть вашим рослинам у саду.

Як застосовувати йод для троянд

Ви можете придбати спиртовий розчин йоду в будь-якій аптеці. Також можна приготувати йодовий розчин самостійно. Для цього розчиніть 10 грамів кристалічного йоду в 100 мілілітрах спирту або горілки. Зберігайте розчин у темному скляному флаконі.

Щоб отримати найкраще добриво для троянд, розведіть 5-10 крапель спиртового розчину йоду у 10 літрах води та добре перемішайте. Поливайте рослини під корінь вранці або ввечері.

Це підживлення рекомендується проводити один раз на два тижні під час цвітіння.

Рослини, які полюбляють йод

Капуста, огірки, помідори, перець та садова суниця добре реагують на додаткове живлення йодом. Також йод застосовують для профілактики цвітіння молодих зав’язей у кабачків та гарбузів. Засіб на основі йоду допомагає запобігти поширенню сірої гнилі — одного з найнебезпечніших захворювань виноградників.

Розчин на основі йоду також допомагає боротися з оїдіумом і запобігає його подальшому поширенню. Розчин слід використовувати під час дозрівання ягід. Виноград швидше росте після обробки.

Кімнатні рослини також можна підживлювати йодом. Цей метод підходить для таких домашніх улюбленців, як фікуси, дифенбахії, герані, кімнатні троянди, пеларгонії, фіалки, глоксинії та орхідеї.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!