Сортові тюльпани, для збереження їхньої краси потрібно викопувати кожного року. Це потрібно встигнути зробити після відцвітання. Якщо знехтувати цією маніпуляцією, вони стають меншими, потім зникають та гинуть.
Після викопування тюльпани висаджують у ґрунт восени. Пропонуємо дізнатися коли потрібно вчасно викопати ці квіти.
Стебло повинно стати м’яким та на 2/3 зав’яти. Листя починає жовтіти та настає час для викопування квітів. Повністю пожовкле листя може спровокувати захворювання цибулин. Якщо зелень повністю висохне – цибулини легко відділятимуться, але їх можна загубити. А якщо не чекати, поки листя зів’яне та пожовтіє – цибулини не встигнуть висмоктати поживні речовини з них й у результаті вони не дозріють. Сприятливий термін – червень – початок липня й не слід забувати про погодні умови, якщо весна була холодною, то викопуйте тюльпани трохи пізніше.
Якщо у вас сортові тюльпани, їх потрібно викопувати кожного року. Можна викопувати через рік, але слід чекати наслідки. Цибулини стануть дрібнішими, можуть поглибитись й дочірні цибулини виростуть слабкими. Якщо забути викопати тюльпани кожного року, вони можуть зникнути з вашої клумби.
Тюльпани мають свій сорт та клас. Існує 15 класів, які відносять у групи за термінами цвітіння. Для кожної групи є свої правила догляду та викопування. Чим раніше відцвітуть тюльпани, тим раніше їх потрібно викопувати.
Правила викопування:
Очищення та просушування:
У цьому випадку не слід поспішати.
Правила сортування:
Великі цибулини, розміром 2,5 см зберігайте окремо. Трохи дрібніші – 1 см. та ще дрібніші – 15 мм.
Не обов’язково проводити обробку перед зберіганням. Якщо тюльпани хворіли або їх вражали шкідники, обробка обов’язкова. Можна занурити посадковий матеріал проти хвороб у слабкий розчин марганцю або Фітоспорин. Проти шкідників – Бітобаксибацилін. Цибулини потрібно протримати у розчині пів години, а після гарно просушити їх.
Правила зберігання:
Бажаємо гарного цвітіння квітів!
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…