Коли починається Великий піст у 2024 році, та як правильно до нього підготуватися

У православній церкві наближається період Великого посту, або Святої Чотиридесятниці, який передує святкуванню Великодня. Цей шеститижневий період відзначається поглибленими молитвами, відвідуванням церкви та душевною чистотою. Також, під час посту важливо дотримуватися обмежень у вживанні деяких продуктів.

Початок Великого посту в Україні у 2024 році:

За новим стилем, Великдень у 2024 році відзначатиметься 5 травня. Таким чином, Великий піст розпочнеться 18 березня, понеділок, і триватиме до 5 травня, субота. Його тривалість складатиме 48 днів, включаючи Чотиридесятницю та Страсний тиждень, який передує Вербної неділі.

Історія Великого посту 2024:

Церква встановила Великий піст як спогад про початок земної проповіді Ісуса Христа, який передував посту. Протягом 40 днів Ісус відмовлявся від їжі, стоячи в обличчі спокус диявола. Цей період є часом роздумів, під час якого християни пригадують відданість Ісуса своїм учням та його розп’яття на хресті.

Обмеження у Великий піст:

Під час посту важливо утримуватися від сварок, лайки та засуджень. Також заборонено розважатися, влаштовувати святкування весіль та вінчань. Період посту також передбачає відмову від шкідливих звичок, таких як азартні ігри, соцмережі та алкоголь.

У цей період заборонено споживання м’яса, риби, молока, яєць та інших продуктів тваринного походження. Однак, рибу та морепродукти дозволено вживати на Благовіщення (7 квітня) і Вербну неділю (28 квітня).

Цей час є для вірян часом самоперевірки, покаяння та глибокого розгляду власного духовного життя. Великий піст є важливою традицією для українців, яка допомагає їм підготуватися до святкування Великодня.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!