Коли потрібно копати яровий часник, та як правильно його зберігати

Настав час збирати яровий часник. Садять рослину весною, а збирають трохи пізніше ніж озимий. Сприятливий час припадає на кінець серпня, початок вересня.

Ви помітите, що рослина припинила давати нові листки, старі починають жовтіти та сохнути. Якщо вчасно не зібрати часник, вам можуть завадити дощі та погана погода.

Такі умови можуть сприяти росту нових коренів й тоді часник буде погано зберігатись. Часник має більші зубки, ніж в озимого. Збирати врожай потрібно у суху та ясну погоду. Викопуйте часник обережно, щоб не пошкодити його. Після потрібно його гарно висушити у теплому, гарно провітрюваному приміщенні. Потім, як врожай стане сухим, потрібно відрізати бадилля, залишити тільки 5 см. Також, обстригти коріння та залишити 2 см.Правила зберігання часнику.

  • Скляна банка. Коріння обпаліть та складіть часник у банку. Закривати місткість не потрібно. Таким способом часник буде зберігатися у шафі протягом 3 місяців.
  • Борошно. Пересипте часник борошном та складіть у скляну банку. Останній шар повинен бути – борошно.
  • Парафін. Поламайте парафін та складіть у невелику скляну банку. У каструлю закип’ятіть воду, потім вимкніть вогонь. Поставте скляну банку у каструлю з водою та чекайте поки парафін розтане. Після обережно опустіть кінчик часнику у парафін на пару секунд. Часник складіть у сухий ящик.
  • Рослинна олія. Очистите часник та складіть у скляну банку. Залийте олією та поставте зберігатись.
  • Харчова плівка та тирса. Обгорніть кожну голівку часнику у пару шарів плівки, залишіть лише коріння. Складіть часник у паперовий ящик та пересипте тирсою. Зберігайте у приміщенні кімнатної температури.
  • Сіль. Пересипте часник разом із сіллю та складіть у скляну банку. Зберігати у підвалі при температурі +3-+5.
  • Сітка. Заплетіть стебла часнику, помістіть у сітку та підвісьте на балконі. Він повинен бути сухим та прохолодним.
  • Мішок із тканини. Складіть часник у мішок з натуральної тканини та помістіть між віконними рамами.
  • Тканина та поліетилен. Складіть овоч у мішок із тканини, потім покладіть у поліетиленовий пакет. Зав’язувати не потрібно. Зберігайте на кухні. Раз на 7 днів пакет потрібно провітрювати.
  • Земля. Покладіть сухий часник у пакет, зав’яжіть та закопайте у землю. Глибина ямки становить 40 см. Зверху насипте тирсу та закопайте землею. Часник буде зберігатись аж до самої весни, поки земля не почне танути.
Завдяки цим порадам, ви збережете врожай часнику до самої весни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!