Кабачки — це невибагливий овоч, який не потребує складного догляду. Проте, для отримання рясного врожаю, важливо знати деякі нюанси його вирощування. Одним з найважливіших моментів є правильний вибір терміну посадки.
Де краще садити кабачки
Для кабачків найкраще підходять грядки, де раніше росли:
Не рекомендується садити кабачки на одному й тому самому місці два роки поспіль. Важливо вибрати для кабачків сонячне місце з теплим ґрунтом. Найкраще вони ростуть на чорноземі або легкому суглинку з нейтральною або помірно лужною реакцією. Непридатними для кабачків є кислий ґрунт та добрива, що містять хлор.
Коли можна садити кабачки
Кабачки зазвичай висаджують насінням, рідше — через розсаду. Термін посіву залежить від клімату і погодних умов регіону. Важливо не поспішати з посівом, щоб уникнути загибелі сходів від заморозків. Проте, занадто затримуватися з посадкою також не варто, адже в такому випадку сусідські кабачки можуть випередити ваші у рості. Орієнтуватися при посіві кабачків на грядку краще за температурою повітря.
Сприятливими умовами для посіву є:
Досвідчені городники рекомендують за тиждень до посіву накрити майбутню грядку під кабачки агроволокном або чорною плівкою. Це допоможе ґрунту швидше прогрітися. Після посіву насіння також рекомендується накрити плівкою, знявши її лише після появи сходів.
Як садити кабачки насінням у відкритий ґрунт
Перед посівом ґрунт на грядці потрібно розпушити на глибину близько 10 см. Насіння кабачків перед посівом рекомендується замочити на кілька годин у відстояній воді (без хлору), а потім проростити у вологій серветці.
Сіяти насіння потрібно в лунки на глибину 3-4 см, з відстанню між ними 50-70 см. Щоб гарантувати схожість, можна покласти в лунку 2-3 насінини. Згодом зайві сходи можна буде прорідити, залишивши найсильніший саджанець.
Догляд за кабачками після посіву
Поливати кабачки потрібно лише тоді, коли підсихає верхній шар ґрунту — приблизно 1 раз на 10 днів. Важливо уникати надмірного зволоження, яке може призвести до гниття плодів. Для поливу краще використовувати відстояну воду, прогріту до 22°C. Її можна також попередньо поставити на сонце.
Для покращення запилення кабачків можна використовувати деякі хитрощі:
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете виростити на своїй ділянці рясний урожай смачних та корисних кабачків.
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…
Навіщо на спині чоловічої сорочки пришита петелька: історія, про яку ви точно не знали Можливо,…
Купуючи нове взуття, ми очікуємо, що воно буде радувати нас красою та комфортом якомога довше.…
Досвідчені городники вірять, що фази Місяця значно впливають на якість та кількість врожаю. Існує місячний…
Ваше улюблене кільце стало замалим? Не поспішайте з ним прощатися! Сучасні ювелірні технології дозволяють змінити…
Безкоштовне добриво для полуниці та томатів: потрібно лише бананова шкірка, кульбаби й вода Досвідчені городники…