Коли, та як правильно пересаджувати орхідею. Покрокова інструкція

Орхідеї необхідно пересаджувати двічі на рік. Перший раз – після того, як квітка завершує цвітіння, другий – коли активно росте коріння.

Коли необхідно пересаджувати орхідеї?

 • Якщо ви помітили, що кора у горщику розсипається;
 • Велика кількість коріння, що проросла через отвори для зливу;
 • Мало ґрунту, видно лише корені;
 • Гниє коріння;
 • Субстрат покрився пліснявою;
 • В горщику з’явилися слизькі та зелені водорості;
 • Поява шкідників.

Покрокова пересадка орхідеї.

 1. Оберіть гарний час для пересадки, коли активно росте коріння квітки;
 2. Гарно пролийте квітку, це допоможе без травмування дістати її з горщика;
 3. Дуже дбайливо дістаньте квітку, щоб не ушкодити корінці;
 4. Обтрусіть корені від ґрунту. Можете занурити коріння у воду та руками розплутати коріння, щоб прибрати кору. Не забувайте змінювати воду. Після обережно промийте під проточною водою.
 5. Приберіть гнилі та пошкоджені корінці. Здоровий корінь – твердий, а хворий – порожній, сухий, з нього може витікати рідина.
 6. Необхідно прибрати жовте, пошкоджене та підгниле листя. Для цього треба розрізати листя з середини по листковій жилці та розтягніть по різним бокам, воно зніметься зі стебла. Зріжте суху квітконіжку, залишивши росток довжиною 1 см.
 7. Продезінфікуйте зрізи або поранення вугіллям, корицею.
 8. Дайте рослині просохнути приблизно 2 години при кімнатній температурі.

Як обрати горщик для квітки?

 1. Орхідея полюбляє прозорі горщики, він повинен бути такого розміру, як орхідея. Якщо поставивши квітку у горщик з боків залишається 2 см – цей горщик не підходить. Перед посадкою обробіть горщик гарячою водою.
 2. Ґрунт необхідно придбати у квітковому магазині. Під час посадки не бажано торкатися нові корінці, вони можуть пошкодитись та загинути. Побачивши шкідників у ґрунті або вас насторожив неприємний запах – продезінфікуйте його – залийте окропом на 15 хвилин.
 3. На дно горщика насипте субстрат – 3 см, поставте квітку та обережно занурте всі корінці у горщик. Насипте ґрунт. Поставте квітку на її місце на підвіконні. Не слід ставити орхідею де є прямі сонячні промені – вона може загинути.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!