Коли Великдень у 2024-му, та як правильно до нього підготуватися

В 2024 році Великдень святкуватимуть пізно. Дата свята змінюється кожного року. Великдень є найбільшим релігійним святом. В цей день родина збирається за одним столом. Перед Великоднем триває Великий піст.

Дату Великодня визначають за місячним календарем. Християни східного обряду відзначають Великдень в день першого повного Місяця після рівнодення. Якщо свято випадає не на неділю, його переносять на найближчу. Великдень не повинен збігатися з єврейським святом Песах.

В Україні Великдень припадає на 5 травня 2024 року. Перед цим віряни тримають піст. Великий піст триває 47 днів, під час якого очищується душа та тіло. Великдень слід зустрічати зі світлими думками. В 2024 році Великий піст починається з 18 березня та триватиме до 4 травня. В цей час забороняється їсти м’ясо, молочні продукти та рибу. Не можна влаштовувати сварки та лаятися.

Традиції в цей день.

На Великдень потрібно відвідати церкву та освятити паски, писанки, м’ясні вироби й інше. З дня Великодня та до Трійці потрібно вітатися з іншими словами «Христос Воскрес!».

Підготовка до свята відбувається заздалегідь. Господині влаштовують генеральне прибирання, займаються випічкою пасок, фарбуванням яєць та приготуванням м’ясних страв.

Не можна на Великдень займатися важкою фізичною працею, засуджувати людей, ворожити та проводити обряди, відмовляти в допомозі, викидати освячені продукти й займатися прибиранням.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!