Коли викопувати буряки, щоб зберегти врожай до весни

Буряк дуже гарний коренеплід, який дуже гарно росте у будь — якому ґрунті. Особливого догляду він не потребує, варто лише вчасно зібрати врожай.

Причини поганого зберігання плоду відбуваються через процеси гниття плоду та не дотримання умов зберігання. У приміщенні, де буде зберігатися буряк, не повинна стрибати температура та перевищувати 90 % вологості. Також, важливу роль відіграє технологія зберігання. Пропонуємо дізнатися, як правильно зберігати буряк.

Якщо у підвалі замало вологи, варто поставити туди пару відео з водою.

Якщо вологи багато, слід розсипати на полицях сіль.

Час збирання врожаю.

На пакуванні з насінням завжди вказують терміни дозрівання плодів. Зазвичай буряк прибирають через три місяці після посіву. Пізні сорти прибирають на місяць пізніше. Варто звернути увагу на зовнішній вигляд плодів й вони самі підкажуть, чи настав час прибирання врожаю. Якщо плоди доросли до розмірів зазначених на пакуванні, то варто починати їх викопувати.

Як викопувати коренеплід?

Викопувати буряк потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити його. Для прибирання оберіть сонячний день. Якщо погода буде вологою, плоди почнуть гнити. Краще прибирати буряк руками, це мінімізує пошкодження плодів. Якщо Земля щільна, потрібно скористатися вилами або лопатами. Бадилля слід відрізати ножицями або секатором, залишати його не потрібно. Якщо на плодах є коріння, його теж, потрібно прибрати. Після плоди потрібно просушити спочатку на грядці, а потім перенести до сараю.Способи зберігання буряку.

Температура у підвалі повинна бути не більше семи градусів, а краще 1 — 2 градусів тепла.

Можна висипати буряк на картоплю, якщо врожай не багатий.

Якщо буряку багато, його потрібно скласти на зберігання у декілька шарів.

Не можна зберігати буряк у підвалі де висока вологість.

Можна зберігати буряк у піску, який насипають у ящик та вкладають шарами буряк. Такі ящики потрібно розміщувати на підвищеній поверхності.

Бажаємо гарно зберегти врожай!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!