Багаторічна рослина, яка дарує всіх своєю красою — це гладіолус. Ця рослина не зимостійка, тому їхні цибулини потрібно викопувати восени. Якщо не викопати їх, квітка загине.
Сприятливий час для викопування цибулин.
Все залежить від кліматичних умов та сортів квітів, бо їхнє цвітіння закінчується у різні терміни.
Викопувати цибулини можна через місяць після цвітіння. Цибулини при цьому продовжують дозрівати y&r отримувати корисні речовини з верхньої частини квітки. Тому варто не поспішати зрізати верхню частину квітки, бо цибулина не встигне дозріти. Сприятлива температура для викопування цибулин не повинна опускатися нижче 8 градусів тепла. Період викопування припадає на середину вересня. Якщо клімат холодний, потрібно це зробити на початку вересня.
Верхню частину слід зрізати через пару тижнів після викопувати цибулин. Робіть зрізи під кутом 45 градусів, секатором. Після зрізи слід обробити розчином марганцю. А взагалі, обрізати бадилля слід тоді, коли воно стане жовтим та висохне. У цей період цибулини вже не отримують корисні речовини з верхньої частини квітки.
До якого періоду не можна турбувати цибулини?
Спочатку викопуйте ранні сорти, а вже після фіолетові, чорні, блакитні та сині. Це все через те, що ці сорти часто вражають грибкові захворювання. Якщо бажаєте зберегти рідкий сорт, квітку зрізати не можна, вона повинна висохнути сама. Ті квіти, які вирощені з діток, потрібно викопувати в останню чергу. Термін їх дозрівання складає 45 днів.
Як викопати цибулини?
Як підготувати цибулини до зберігання?
Бажаємо успіхів!
Як врятувати холодець, якщо він не застиг: поради з використання желатину Український холодець – це…
Як ефективно позбутися цвілі на вікнах за допомогою простих засобів Зимова пора часто приносить проблему…
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…