Почалась пора заготівлі всіляких овочів, фруктів та зелені на зиму. Існує безліч варіантів заготівлі продуктів, якими ви будете ласувати зимою.
Розповімо вам, про три варіанти консервування продуктів, які збережуть всі корисні вітаміни продуктів.
Сушіння продуктів.
Цей спосіб використовують для фруктів, трав та овочів.
Щоб висушити зелень, її достатньо промити під проточною водою та просушити на рушнику. Через пару годин, змінити рушник та накрити зелень марлею. Висушуйте трави у затемненому, гарно провітрюваному приміщенні протягом 7 днів.
Щоб висушити груші, сливи, яблука та абрикоси – їх потрібно помити, просушити та дістати кісточки. Складіть фрукти на деко, накрийте марлею та сушіть у затемненому місці протягом двох днів. Деко повинно стояти на свіжому повітрі.
Щоб висушити квасолю, горох, баклажани, моркву. Наріжте овочі кружечками, товщиною 0,5 см. На кілька хвилин занурте їх у підсолений окріп, потім промийте холодною водою. Викладіть овочі на рушник, просушіть. Складіть їх на деко, накрийте марлею та сушіть протягом 12 днів. Не забувайте перевертати овочі.
Консервування вакуумом.
Вам знадобиться насос та спеціальні вакуумні, багаторазові кришки. Використовують для прянощів, консервації, круп. Цей спосіб захищає продукти від цвілі, шкідників та продовжує час їхньої реалізації.
Необхідно вибрати чисту та цілу банку. Наповніть банки продуктами, якщо це рідина, то залишіть зверху 2 см. Поставте на кришки ущільнювачі, щоб банка гарно герметизувалась. Під час одягання кришки, не слід чіпати її з внутрішньої сторони. Закріпіть насос та витягуйте повітря з банки, потрібно приблизно від 6 до 20 накачувань. Після використання, кришки та насос промити під проточною водою. Для повторного використання, необхідно перевірити кришки. Для цього законсервуйте воду у банці та подивіться, щоб не було бульбашок. Якщо вони присутні – кришка погана. Це досить новий та ефективний спосіб консервування.
Заморожування продуктів.
Для заморожування краще використовувати спеціальні пакети. Щоб заморозити рідкі суміші, налийте їх у пакет, а потім поставте у контейнер. Після заморожування витягніть та покладіть у морозилку, так пакети будуть займати менше місця. Не забувайте витиснути повітря з пакетів. Заморожувати продукти краще порціями. Підпишіть дату на назви продуктів.
Спробуйте скористатися цими способами та оберіть найкращий для себе.