Коріння орхідеї вилізло з горщика: що з цим робити, щоб не втратити квітку

Раніше дозволити собі придбати орхідею могли лише статні люди, бо ця квітка вважається дорогою екзотикою.

У наш час для квітки є багато горщиків, ґрунтів, підгодівель та книг по догляду за нею.  Початківців може лякати догляд за нетиповою у вирощуванні квітки. Вони починають панікувати, коли на поверхні горщика починають визирати коріння квітки, бо не знають що з ними робити.

Перш ніж починати щось робити, потрібно ознайомитися з біологічними особливостями квітки. Сама орхідея це епіфіт. Вона росте у природному середовищі на скелях, камінні та деревах. Орхідеї не харчуються деревом на якому вони ростуть, на відміну від паразитуючих рослин.

В орхідей ростуть повітряні коріння, яке покрите веламеном – всмоктуючим шаром. Таким чином все харчування та воду квітка отримує через повітря.

Тому, якщо ваша квітка стала випускати коріння з горщика – це нормальне явище для неї, а не хвороба.

Причин появи повітряного коріння може бути кілька:

  • Недостатнє зволоження. Якщо квітці не вистачає вологи, вона починає шукати її будь – яким способом й тому нарощує повітряне коріння.
  • Нестача харчування пов’язана з тим, що квітка починає його шукати у повітрі.
  • Ґрунт занадто щільний та не пропускає повітря й тому випускає коріння, щоб подихати.
  • Квітці тісно у горщику й коріння може виростати за межі його. Якщо коріння проростає через дренажні отвори тоді це знак, що квітку потрібно пересадити.
Що потрібно робити у такому випадку?

  1. Виявіть причину появи коріння за межами горщика.
  2. Відрегулюйте графік зволоження, проведіть підживлення та пересадіть квітку.

Чи потрібно обрізати повітряне коріння?

Обрізайте повітряне коріння не потрібно, вони повинні виконувати свою функцію. Здорове коріння повинно бути міцним, щільним та мати зеленуватий відтінок. Якщо коріння м’яке, сухе, пористе та має чорнуватий відтінок, то таке коріння потрібно видалити гострим скальпелем.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!