Корисні поради, які допоможуть отримати гарний врожай томатів. Городникам на замітку

Пропонуємо розглянути кілька секретів, які допоможуть вам отримати гарний врожай. Кожний господар самостійно виробляє свою тактику по догляду за рослинами, робить корегування. Впливати на врожай може будь – який фактор – клімат, ґрунт, догляд. Тому пропонуємо спробувати посадити томати – квадратно – гніздовим способом.

Місце для висаджування.

Томати досить вибагливі рослини, вони люблять багато сонячного простору. Не переносять вітряну та мокру погоду, вони починають хворіти на фітофтороз. Якщо, ви вирощуєте помідори в тепличних умовах – не забувайте постійно провітрювати її.

Висадка помідорів.

Необхідно уявити собі квадрат, висадити їх у кути. По середині квадрату викопайте углиблення, це для зручності поливу. Таким чином у вас повинно рости 4 кущі помідора у кутках. Висаджувати кущі на відстані – 0,5 м, діаметр углиблення – 40 см. Все це роблять одночасно – посадку кущів та ямку для поливу.

Як роблять ямку для поливу.

Викопайте ямку, на дно покладіть 1 л дерев’яної золи та покладіть скошену траву. Траву кладіть без коріння та насіння. Золу можна замінити на сульфат калію або суперфосфат. Внести по горсті кожне добриво.

Як підгодовувати та поливати томати.

Ця яма допомагає кущам отримувати постійно вологу від самих коренів. Кожний кущ потребує 2 л води на добу. Добрива, які ви внесли до ями, досить позитивно впливають на розвиток томатів. Завдяки процесам гниття, добриво виділяє тепло, яке так люблять томати. Також, зручно робити кореневе підживлення.

Захист від ураження хворобами.

  1. Обприскування проводити, щоб фунгіциди не потрапляли на листя.
  2. Коли починають стигнути плоди, необхідно раз на тиждень поливати та проводити обприскування кущів розчинами марганцю, харчової соди та йоду. Зробіть три полива, 1 — 10 л води – 10 крапель йоду, 2 – 10 л води – 2 столові ложки соди, 3 – розчин марганцю, на колір, як червоне вино.
  3. Прибирайте нижні листки на помідорах. Листя не повинно бути аж на висоті 35 см стовбура.
  4. Прибирайте пасинки, в кінці липня – приберіть маківки. Це допоможе стати помідорам міцнішими.

Сподіваємося завдяки цим порадам ви отримаєте гарний врожай. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!