Маковія, або Медовий Спас — 14 серпня. Як правильно святкувати це велике свято

14 серпня, відзначають Медовий спас. У народі він має назву Маковій. За віковими традиціями люди вирушають до храму Господнього та освячують мед, квіти й фрукти. Після церковної служби ці речі набувають цілющої сили.

Також, люди приносять на освячення трави, які ростуть влітку, воду та мак. Так, як свято називають Маковій, потрібно освятити у церкві букет з маковими голівками.

На Західній Україні освячують букети з кукурудзи, моркви, квасолі, кропу та гороху. Деякі приносять вінки виготовлені з колосків, а в середині обов’язково повинна бути присутня свічка. Таким способом люди закликали процвітання господарства. На Поділлі заведено освячувати снопи зроблені з овочів та різноманітних трав.

Після освячення, люди вирушали по домівках та городах, щоб у наступному році дочекатися гарного врожаю. Квіти та вінки розташовували вдома, біля святих образів та залишали їх стояти до самої весни. Ці трави оберігали будинок від злого духу. На початку весни маком засівали поля, а з квітами заплітали коси дівчатам на Благовіщення.



Заведено освячувати мед, який зібрали в цьому році, після чого ним пригощали близьких та родичів. Освячували водойми та криниці. Вода в цей день набувала цілющої сили.

У серпні святкують 3 Спаси – Медовий, Яблучний та Горіховий. З медового Спасу починається Успенський піст.

У давні часи в цей день починали збирати мед та вирушали до водойм й там його куштували. Біля водойм співали пісні та весело проводили час. Господині випікали пиріжки з маком та пригощали один одного.



Заборони цього дня:

  • Забороняється купатися у водоймах, можна потонути або захворіти.
  • Не можна вживати їжу тваринного походження та алкоголь.
  • Голосно святкувати свято, бо можна налякати бджіл.
  • Робити зло, сваритися.
  • Робити прибирання в будинку та тяжко працювати.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!