Багато препаратів медичного призначення люди використовують для догляду за рослинами. Одним з таких є розчин марганцю. Марганець – використовують, як антисептик та добриво для різноманітних видів рослин.
Речовина – це дрібні кристали, чорного або темно – фіолетового кольору, які необхідно перед використанням розчинити у воді.
Приготування 1 % розчину марганцю.
Розведіть 1 грам порошку на 100 мл води. Більшість садівників готують без ваг розчин світло – рожевого кольору.
У садівництві розчин використовують для боротьби з мікробами та інфекціями. Також, додають, як добриво.
Працюючи з цим розчином необхідно одягати захисні рукавички й слідкувати, щоб порошок не потрапив у дихальні шляхи та на слизові оболонки. Може виникнути опік, кашель та головний біль.
Марганець у садівництві.
Цим розчином обробляють садові культури весною та восени. Також, знезаражують землю, використовують для профілактики грибкових захворювань посівного матеріалу.
Марганець, як добриво.
Відноситься до мінеральних добрив. Воно підвищує рівень родючості землі. Бере участь у фотосинтезі рослин та окисно – відновних процесів. Для поливу ґрунту необхідно приготувати 0,03-0,05% розчин сульфату марганцю. На городі та в тепличних приміщеннях використовують 1-3 % розчин. Цю процедуру необхідно робити за 14 днів до висадки насіння. Після можна використати для знезараження та як добриво.
Знезараження землі для посіву – необхідно приготувати 0,2% розчин та налити в кожну ямку по 1 літру для рослини.
Знезараження насіння – знадобиться 1% розчин, який продезінфікує насіння від хвороб та шкідників. Дрібне насіння занурюють на 20 хвилин, потім миють у чистій воді та просушують перед посадкою. Дотримуйтесь правильного використання цього розчину, бо врожай може після опіку не зійти взагалі.
Добриво для дерев та кущів.
Марганець можна використовувати на протязі всього часу розвитку рослини. Вносити добриво необхідно під коріння, рекомендуємо додати ще азотовмісні речовини. Використовують у розрахунку 5 гр. на 1 м2 – полуниця та овочі, ягоди – 5-10 гр. на 1 м2, для дерев – 10-15 гр. 1 м2.
Для обробки всієї рослини необхідно приготувати на 1 відро води – 3 гр. марганцю та 1 гр. борної кислоти. Використовують методом обприскування під час утворення плодів.
Розсаду необхідно підгодовувати двічі. 1 – перед висадкою у землю, 2 – через 14 днів, розведіть 5 гр. порошку на відро води.
Використання марганцю, як фунгіциду.
Фунгіциди – це препарати для боротьби з грибковими захворюваннями. Використання марганцю для боротьби з фузаріозом, хлорозом, бурою іржею, гнилизною та бурою плямистістю проводять методом обприскування.
- Фітофтороз на помідорах – обприскуйте 2% розчином марганцю тричі. 1- зростання стебла; 2- перед цвітінням; 3 – коли утворюється зав’язь, або на початку зростання плодів.
- Борошниста роса та слизовий бактеріоз, гнилизна – використовують 3% розчин.
- Борошниста роса на гарбузах, огірках, динях та кабачках – обприскують кожні три дні 3% розчином.
- Знезаражують перед посадкою картоплю та цибулю – занурте посівний матеріал на 4-6 годин у розчин, розведений – 10 л води на 5 гр. порошку.
- Сіра гнилизна на полуницях – розведіть 2 чайні ложки марганцю на 10 л води. Обприскуйте після цвітіння.
- Порічка, виноград, аґрус на яких виникла борошниста роса – 3 гр. порошку на відро бордоської рідини.
Запам’ятайте! Не можна використовувати розчин марганцівки, якщо проводили обприскування настоєм із золи. Рослина може загинути, через те, що в золі вже міститься марганець.