Categories: Цікаве

Медовий Спас — 1 серпня. Головні традиції та заборони цього свята, про які треба знати

Кожного 1 серпня, православні християни відзначають Медовий Спас — одне зі світлих християнських свят. Цей день є першим із трьох Спасів, за ним слідують Яблучний Спас (6 серпня) та Горіховий Спас (16 серпня). За народними віруваннями, назви цих свят виникли через звичаї наших предків «рятуватися» від зимових холодів, збираючи мед, яблука та горіхи на зимовий запас.

Традиції святкування Медового Спасу мають свій особливий характер. У цей день, вірянам забороняють голосно та весело поводитися, а також багато їсти. Замість цього, вечірню трапезу рекомендується починати з ложки меду, який перед цим обов’язково освячують у церкві.

Окрім того, 1 серпня починається Успенський піст, який триватиме до 14 серпня. Протягом цих двох тижнів віряни готуються до Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначатимуть 15 серпня. Під час посту слід обмежити вживання тваринної їжі та віддати перевагу рослинним продуктам.

Специфічним традиціям Медового Спасу підлягають пасічники. Вони мають працювати цілими днями, не покладаючи рук, оскільки до 1 серпня стільники вуликів наповнюються медом. Якщо не осушити стільники, бджоли можуть відлетіти до іншого вулика.

Особливим вважається також день 1 серпня для купання у відкритих водоймах. Віриться, що саме у цей день вода має особливу цілющу силу від гріхів. Після 1 серпня вода швидко остигає, і люди, які не послухають поради предків та не встигнуть очиститися, ризикують зіткнутися з застудою.

Народні прикмети пов’язані також з погодою. За спостереженнями наших предків, якщо 1 серпня квіти раптово перестали пахнути, можна очікувати ясних днів. Також з цього дня розпочинають прогнозувати погоду на Успіння Пресвятої Богородиці: спека в цей день передбачає теплу погоду на Успіння, а зниження температури — прохолодну погоду.

Таким чином, Медовий Спас — свято, яке об’єднує стародавні традиції, пов’язані зі збереженням запасів на зиму, віруваннями, що стосуються погоди та релігійних звичаїв, які підкреслюють важливість посту та духовної чистоти. Цей день несе в собі глибокі сенси та споконвічні переконання наших предків.

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago