Коли картопля починає проростати, зазвичай її вважають непридатною для споживання і викидають. Це через збільшення вмісту отруйного соланіну. Але для посадки насіннєвої картоплі, проростки стають додатковою перевагою, що прискорює процес збору врожаю.
Процес пророщування картоплі варто розпочати за 6-8 тижнів до посадки відкрити у ґрунт. Почніть з перебору картоплі: відкиньте погані, змерзлі та ті, де паростки дуже тонкі. Для пророщування вибирайте бульби з відростками довжиною не більше 10 мм. Обирайте найздоровіші та найкращі бульби для отримання якісного врожаю.
Як контейнери для пророщування підійдуть старі коробки від яєць або ящики. Наповніть обраний контейнер сумішшю піску та компосту або використовуйте пухкий ґрунт. Покладіть картоплю на ґрунт так, щоб більша частина паростків була звернена вгору.
Розмістіть ящики з бульбами у світлому місці та періодично зволожуйте ґрунт. Коли температура ґрунту перевищить 5 °C, можна обережно висадити пророщену картоплю у відкритий ґрунт.
Правильне пророщування картоплі допоможе не лише збільшити врожай, а й пришвидшить ріст молодої картоплі. Картопля, посаджена після пророщування, буде готовою до збору на 2-3 тижні раніше, ніж картопля, яку висадили традиційним способом.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…